Trwa ładowanie...

''Na granicy'': Wojciech Kasperski o Dorocińskim i młodych aktorach

Share
''Na granicy'': Wojciech Kasperski o Dorocińskim i młodych aktorach
Źródło: mat. dystrybutora
dxeydyn

- Postać zagrana przez Dorocińskiego jest zaszczuta. Widzimy kolejne granice, które pękają w tym bohaterze. Podobnie jest po stronie chłopców. Młodzi aktorzy dali koncert świeżości, porywającej energii, która wzruszyła bardziej doświadczonych aktorów - opowiadał w programie #dziejesienazywo *Wojciech Kasperski, twórca filmu “Na granicy”. Film wchodzi do kin 19 lutego.*

“Na granicy” jest debiutem Wojciecha Kasperskiego, który miał dużo szczęścia. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal, nominowany do Oscara za zdjęcia do “Idy”. Rzadko też zdarza się, że w pierwszym filmie reżyser ma do dyspozycji tak doborową obsadę. Zagrali u niego Marcin Dorociński, Andrzej Chyra i Andrzej Grabowski. Kasperski zwraca jednak uwagę na młodych aktorów Kubę Henriksena i Bartosza Bielenia, który w filmie konfrontuje się z samym Dorocińskim. Młody aktor zyskał już przydomek “blondyna o szatańskim uśmiechu”.

Kreacje aktorskie zostały docenione w pierwszych recenzjach filmu. - Postać Konrada gra brawurowo Marcin Dorociński, który momentami przypomina delirycznego Jacka Nicholsona z ostatnich scen “Lśnienia”. Co tu dużo mówić, są powody do zachwytu. - tak o filmie pisał Łukasz Knap, krytyk filmowy WP (link do recenzji **). Recenzent określił film “pierwszym polskim thrillerem z prawdziwego zdarzenia".

dxeydyn

„Na granicy” opowiada historię ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

Premiera “Na granicy" 19 lutego. Wybierzecie się do kina na polski thriller?

dxeydyn

Podziel się opinią

Share
dxeydyn
dxeydyn