Trwa ładowanie...

Nagroda Internautów Wirtualnej Polski 2012 przyznana!

Nagroda Internautów Wirtualnej Polski 2012 przyznana!
d28ga72
d28ga72

Kiedy opublikowaliśmy w naszym serwisie wiadomość z na produkcja Leszka Dawida zdeklasowała konkurencję zdobywając 7607 ze wszystkich 8558 oddanych głosów. Fakt, że kilkanaście lat temu prawie żadna „domówka” nie mogła obejść się bez przebojów Paktofoniki z pewnością jest dla tych statystyk nie bez znaczenia, ale kiedy w sukurs idzie jej spełniający oczekiwania film, sukces jest tym większy! Z najwyższą przyjemnością ogłaszamy, że tegoroczną Nagrodę
Internautów Wirtualnej Polski dla najlepszego filmu Konkursu Głównego 37 GFF przyznajemy bezkonkurencyjnemu „Jesteś Bogiem”!

W głosowaniu internautów zwyciężył wyczekiwany od dawna i powstający od czterech lat film „Jesteś Bogiem”, opowiadający o losach Magika, Fokusa i Rahima, czyli założycieli kultowej formacji Paktofonika. Na drugim miejscu uplasował się obraz Agnieszki Holland „W ciemności” zaś trzecie miejsce zajęło „80 milionów” Waldemara Krzystka.

Moment wręczenia Nagrody Internautów Wirtualnej Polski

Głosowanie na Najlepszy Film Konkursu Głównego zdaniem Internautów Wirtualnej Polski trwało od początku festiwalu, poniedziałku 7 maja do piątku, 11 maja, czyli jego przedostatniego dnia. W piątek o 22:15 podczas Małej Gali, z rąk prezesa Wirtualnej Polski, Grzegorza Tomasiaka, osobie reprezentującej film na festiwalu – reżyserowi Leszkowi Dawidowi - zostanie wręczona Nagroda Internautów Wirtualnej Polski.

d28ga72

Wywiad z reżyserem filmu Leszkiem Dawidem oraz odtwórcą roli Magika Marcinem Kowalczykiem.

**

O filmie:
Jesteś Bogiem” to polski film fabularny z 2012 roku w reżyserii Leszka Dawida. Scenariusz napisał Maciej Pisuk, zaś za produkcję odpowiada Jerzy Kapuściński. W filmie wykorzystano muzykę zespołu Paktofonika. Obraz był nominowany do Złotych Lwów na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film opowiada grupie muzycznej Paktofonika, która zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Obraz przedstawia niezwykłą historię Piotra Łuszcza - „Magika” (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - „Rahima” (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - „Fokusa” (nagrodzony Złotymi Lwami za rolę w „Chrzcie” Tomasz Schuchardt). Zespół Paktofonika powstał w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą „pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika”, wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: „Kinematografia”, mini album „Jestem Bogiem” oraz „Archiwum kinematografii” sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze „Kinematografii” fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika. W filmie wystąpili także
między innymi: Marcin Dorociński, Przemysław Bluszcz, Halina Bednarz.

Nagroda Internautów Wirtualnej Polski

d28ga72

O reżyserze:
Leszek Dawid. Reżyser, scenarzysta. Absolwent Kolegium Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Autor wielu krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych (m.in. „Moje miejsce” i „Bar na Victorii”) nagradzanych na licznych festiwalach. Nominowany do Paszportu Polityki za rok 2004. Stypendysta i członek Junge Akademie der Kunste w Berlinie, stypendysta Fundacji Nipkow w Berlinie. Wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi. Jego pełnometrażowy debiut fabularny „Ki” nagrodzony m.in. w Paryżu, Cottbus, Gdyni i Krakowie miał swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji w ramach prestiżowej sekcji kina autorskiego. Równocześnie z pracami nad „KI” Leszek Dawid przygotowywał film „Jesteś Bogiem”, do którego zdjęcia rozpoczął w marcu 2011 roku.

d28ga72
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28ga72