Trwa ładowanie...

Nagroda Kurskiego wybuczana w Gdyni. TVP cenzuruję galę rozdania nagród

41. Festiwal Filmowy w Gdyni zakończył się 24 września wraz rozdaniem nagród na uroczystej gali. Na stronie TVP jest dostępny zapis transmisji tego wydarzenia, ale widzowie mogą zobaczyć przebieg uroczystości w ocenzurowanej wersji. Wyciętego z niej fragment, w którym publiczność wyraziła niezadowolenie z powodu inicjatywy prezesa TVP Jacka Kurskiego.

d14rzm4
d14rzm4

Widzowie TVP nie zobaczą fragmentu gali, w której publiczność nie zareagowała przychylnie na informację o zapowiedzi wręczenia specjalnej pozaregulaminowej nagrody Prezesa TVP. Jacek Kurski z budżetu państwowej telewizji przyznał 100 tysięcy złotych Wojtkowi Smarzowskiemu za film „Wołyń”. Po tym ogłoszeniu na sali można było usłyszeć wyrazy niezadowolenia publiczności, ale tego w opublikowanym materiale nie można zobaczyć.

Ocenzurowaną transmisję z gali można zobaczyć tutaj. Informacja o wręczeniu nagrody pojawia się w 3 minucie zapisu, po niej nastąpuje cięcie. Widzowie zamiast buczenia widowni usłyszą... oklaski.

Warto przypomnieć, że Wojtek Smarzowski odmówił przyjęcia nagrody Kurskiego. Odbiorą ją producenci "Wołynia", którzy zapowiedzieli, że przeznaczą pieniądze na cele charytatywne.

d14rzm4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14rzm4