Trwa ładowanie...

Najważniejszy polski film religijny ostatnich lat. "Miłość i miłosierdzie" premierowo na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie

Specjalny pokaz dla dziennikarzy z całego świata. "Miłość i Miłosierdzie” o Świętej Faustynie Kowalskiej w ramach Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Najważniejszy polski film religijny od czasów "Świadectwa” i "Popiełuszko. Wolność jest w nas” w kinach od 29 marca.

Share
Najważniejszy polski film religijny ostatnich lat. "Miłość i miłosierdzie" premierowo na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie
Źródło: Materiały prasowe
d2doqig

Trwające właśnie w Panamie Światowe Dni Młodzieży zostały uświetnione specjalnym pokazem filmu "Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata. Obraz przybliża historię siostry Faustyny – polskiej zakonnicy, mistyczki i wizjonerki uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II i ogłoszonej właśnie Polką Stulecia przez Konfederację Kobiet RP.

Film pokazuje nieznane do tej pory fakty i historie osób, które miały wpływ na rozprzestrzenienie się niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia. Pokaz, na który zaproszono ponad 3 000 przedstawicieli mediów z całego świata, odbył się wczoraj o godzinie 10:30 czasu lokalnego w Cinepolis Multiplaza – największym kinie w Panamie. "Dziennikarze reagowali bardzo żywiołowo” – zdaje relację reżyser, Michał Kondrat – W odpowiednich momentach śmiali się, wzruszali, czy nawet płakali. Po filmie długo bili brawo, podchodzili i dziękowali – dodaje.

d2doqig

"Miłość i Miłosierdzie” to jedyny film pokazywany podczas obchodów Światowego Dnia Młodzieży. W organizację wydarzenia zaangażował się między innymi rząd Panamy, Dyrektor ds. Międzynarodowej Komunikacji ŚDM, Ambasador Panamy przy Stolicy Apostolskiej oraz dyrektor i dystrybutor najważniejszej sieci kin w Panamie - Cinepolis. Światowe Dni Młodzieży to największy religijny festiwal na świecie. Spotkanie młodych katolików z całego świata zostało zapoczątkowane przez Jana Pawła II w 1986 roku i kontynuowane przez jego następców: Benedykta XVI oraz Franciszka.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. W roli głównej zobaczymy Kamilę Kamińską – nagrodzoną za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni gwiazdę hitów "Najlepszy” i "Listy do M. 3”. W filmie "Miłość i Miłosierdzie” wystąpili również: Macieja Małysa, który zagrał u boku samego Johna Voighta w głośnym filmie "Jan Paweł II” oraz Janusz Chabior znany szerokiej widowni chociażby z produkcji "Wołyń”. Reżyserem jest Michał Kondrat – twórca m.in. produkcji "Dwie Korony” poświęconej historii o. Maksymiliana Kolbe.

Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić.

d2doqig

Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus.

d2doqig

Podziel się opinią

Share
d2doqig
d2doqig