Trwa ładowanie...
d2kyxqw

Cezary 2019: "Zimna Wojna" nominowana do prestiżowej nagrody filmowej

Choć nominacje do najważniejszych nagród filmowych za nami, to popularność "Zimnej Wojny" za granicą wciąż nie przestaje zaskakiwać. Nominacje do Cezarów ogłosiła właśnie Francuska Akademia Filmowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mimo braku szansy na Oscara, Joanna Kulig ma powody do radości
Mimo braku szansy na Oscara, Joanna Kulig ma powody do radości (Materiały prasowe)
d2kyxqw

A wśród nich znalazł się film Pawła Palikowskiego, który otrzymał nominację w kategorii "Najlepszy film zagraniczny". Nasza produkcja będzie walczyć z następującymi tytułami: "Kafarnaum", "Hannah", "Girl", "Nasze zmagania", "Złodziejaszki" oraz "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri".

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Paryżu 22 lutego, czyli na dwa dni przed ceremonią rozdania Oscarów. I choć Paweł Pawlikowski jest dobrze znany francuskiej elicie filmowej, czego dowodem może być zdobycie tytułu najlepszego reżysera w Cannes, to nominacja dla "Zimnej wojny" jest pierwszym francuskim wyróżnieniem dla polskiego filmu.

Przypomnijmy, że 24 lutego "Zimna Wojna" będzie walczyła o 3 statuetki podczas gali rozdania Oscarów. Film został nominowany do nagród w trzech kategoriach: "Najlepszy film nieanglojęzyczny", "Najlepsze zdjęcia" oraz "Najlepszy reżyser". Paryska uroczystość będzie zatem jak barometr popularności przed walką o hollywoodzkie statuetki.

d2kyxqw

Zobacz także: Łukasz Żal nominowany do Oscara. Mamy jego komentarz

d2kyxqw

Podziel się opinią

Share

d2kyxqw

d2kyxqw