Trwa ładowanie...

Największy kinowy hit roku. Przebili wszystko. Mają miliard dolarów

Miliard dolarów w rekordowym tempie. Żaden film w ostatnim czasie nie dokonał tego, co zrobili twórcy "W głowie się nie mieści 2". Do kin popłynęła potężna rzeka ludzi.

Kelsey Mann, reżyser "W głowie się nie mieści 2"Kelsey Mann, reżyser "W głowie się nie mieści 2"Źródło: Getty Images, fot: Mondadori Portfolio
d2j7vzt
d2j7vzt

W ubiegłym roku do "klubu miliarderów Hollywood" dołączyła "Barbie" Grety Gerwig. Po marketingowym szaleństwie, jakie miało miejsce na całym świecie w związku z jednoczesną premierą "Barbie" i "Oppenheimera", film z Margot Robbie zgarnął 1,4 mld dolarów na całym świecie. Tym samym znalazł się w gronie 53 filmów z najlepszymi wynikami z box office w historii. Wydawało się, że w tym roku takim wielkim hitem będzie druga część "Diuny". Ale pojawiła się bajka o emocjach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najbardziej wyczekiwane premiery filmowe 2024 roku

"W głowie się nie mieści 2" bije Diunę

"Diuna: Część druga" miała premierę pod koniec lutego. W sumie zarobiła w kinach 712 mln dolarów. Do niedawna był to największy przebój 2024 r. - Jestem rozczarowany, że ‘Diuna 2" pozostaje numerem jeden. Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się tytuły, które odniosą finansowy sukces i że wcześniej czy później letni box office stanie się znacznie lepszy. Potrzebujemy filmów, które są doświadczeniem kinowym i które w pełni wykorzystają siłę oddziaływania dużego ekranu - mówił reżyser Denis Villeneuve.

d2j7vzt

Życzenie Villeneuve'a się spełniło. 12 czerwca do kin na świecie weszła animacja "W głowie się nie mieści 2", którą wyreżyserował Kelsey Mann, a głosy podłożyli m.in. Amy Pohler, Maya Hawke czy Tony Hale (w polskiej wersji językowej to m.in. Małgorzata Socha, Olga Sarzyńska, Maja Ostaszewska czy Cezary Pazura). Budżet filmu wyniósł 200 mln dolarów. W kinach odniósł niebywały sukces.

Tego nikt się nie spodziewał. W zaledwie 19 dni animacja o dziewczynce i jej emocjach zgarnęła 1,015 mld. W USA zarobili 469,3 mln dol., zaś reszta świata przyniosła 545,5 mln dol. Warto dodać, że pierwsza część historii w box office osiągnęła 858,8 mln dolarów.

Do tej pory byliśmy świadkami raczej smutnych finansowych porażek i rozczarowań. Filmy takie jak "Kaskader", "Istoty fantastyczne", "Furiosa: Saga Mad Max", czy "Bad Boys: Ride or Die" nie zrobiły na widzach aż tak wielkiego wrażenia jak "W głowie się nie mieści 2".

Dodajmy, że najbardziej kasowym filmem dekad pozostaje "Avatar" z 2009 r., który zarobił 2,9 mld dolarów. Na drugim miejscu plasuje się "Avengers: Koniec gry" z 2,7 mld dolarów. Trzecie miejsce na podium należy do drugiej części "Avatara" z 2022 r., która zarobiła w kinach 2,3 mld. Na liście 54. (włączając nową animację) filmów, które zarobiły prawdziwe góry złota, są takie produkcje jak "Avengers: Wojna bez granic", "Titanic", "Jurassic World", "Król lew", "Top Gun: Maverick" czy "Kraina Lodu 2".

d2j7vzt

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" mówimy o rewolucji w HBO Max, które zmieniło się w krótkie Max. Ile to kosztuje? Co można oglądać? Przy okazji wspominamy wstrząsające sceny z "Rodu smoka", który wraca z 2. sezonem. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2j7vzt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j7vzt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj