Trwa ładowanie...
Megafon.pl
netflix
oprac. Jakub Zagalski
28-02-2018 19:58

Netflix wyda 8 mld dol. na nakręcenie autorskich produkcji. Kilkadziesiąt powstanie poza USA

Lider na rynku usług do streamowania filmów i seriali cały czas rozwija ofertę autorskich produkcji. W 2018 r. Netflix wyda rekordową kwotę na realizację ok. 700 projektów.

Share
Netflix wyda 8 mld dol. na nakręcenie autorskich produkcji. Kilkadziesiąt powstanie poza USAŹródło: Materiały prasowe
dmgxg55

Szef platformy David Wells zapowiedział, że z 700 przygotowywanych produkcji około 80 będzie wyprodukowanych poza USA. Wśród nich znajdzie się m.in. niemiecki serial "Dark".

- Kontynuujemy ekspansję - mówi David Wells. - Mamy w tej chwili ponad 117 milionów subskrybentów na całym świecie i ciągle kilka miliardów do zdobycia.

Choć Netflix planuje sporo międzynarodowych produkcji, David Wells przyznał, że nie ma to znaczenia dla subskrybentów.

dmgxg55

- Z naszych obserwacji wynika jedynie, że liczy się jakość materiału - mówi David Wells. - Zupełnie nie ma znaczenia skąd pochodzi produkcja.

Na platformie Netflix można m.in. oglądać autorskie seriale "House of Cards", "Narcos", "Stranger Things", "Mindhunter", "Daredevil" czy "Punisher". Oprócz tego powstają filmy na wyłączność dla tej platformy, takie jak "Bright" z Willem Smithem czy "Bez słowa" (premiera 23 lutego). Wkrótce listę dostępnych tytułów poszerzy najnowszy film z Natalie Portman, "Anihilacja", który jest aktualnie wyświetlany w amerykańskich kinach.

Usługa obecna jest na wszystkich znaczących rynkach poza Chinami.

Obejrzyj: "Altered Carbon" - kulisy powstawania serialu

dmgxg55
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmgxg55
dmgxg55