Trwa ładowanie...
papież
17-05-2010 14:31

Newt Gingrich producentem filmu o polskim papieżu

Share
Newt Gingrich producentem filmu o polskim papieżu
d2sx8k1

Do szerokiego rozpowszechniania wchodzi w USA w sobotę film dokumentalny o papieżu Janie Pawle II, wyprodukowany przez czołowego amerykańskiego polityka, byłego republikańskiego przewodniczącego Izby Reprezentantów Newta Gingricha.

Pełnometrażowy film, zatytułowany "9 dni, które zmieniły świat", opowiada o historycznej pierwszej pielgrzymce zmarłego w 2005 r. polskiego papieża do ojczyzny w maju-czerwcu 1979 r.

Utwór ukaże się najpierw na płytach DVD. W sobotę 22 maja w Centrum Jana Pawła II odbędzie się specjalny pokaz filmu z udziałem Gingricha i jego małżonki Callisty, która pomagała przy realizacji.

d2sx8k1

Znany konserwatywny polityk, który jest katolikiem, mówił o filmie w wywiadzie dla prawicowej telewizji Fox News w kilka dni po tragicznej katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.

Nawiązując do niedawnej tragedii, mordu w Katyniu i innych wątków polskiej historii, Gingrich powiedział, że pomysł filmu jest owocem jego fascynacji Polską, która - jak przypomniał - była liderem procesu wyzwalania się narodów Europy Środkowej i Wschodniej z jarzma ZSRR i komunizmu.

Polityk prowadzi z żoną firmę Gingrich Productions, która wydaje książki i produkuje filmy propagujące tradycyjne wartości społeczno-religijne.

Gingrich, architekt "republikańskiej rewolucji" w Kongresie w 1994 r., kiedy GOP odzyskała tam większość, ma ambicje prezydenckie i uchodzi za jednego z potencjalnych kandydatów do nominacji do Białego Domu z ramienia Partii Republikańskiej w wyborach w 2012 r.

d2sx8k1

Film "9 dni, które zmieniły świat" będzie rozpowszechniany w Polsce na DVD od 31 maja. Gingrich będzie obecny na jego specjalnych pokazach w Krakowie i Warszawie na początku czerwca.

Dystrybutorem filmu w Polsce jest krakowski Dom Wydawniczy Rafael.

Zobacz także:

**[

LEGENDARNA KUSICIELKA. O KIM MOWA? ]( http://film.wp.pl/mezczyzni-padaja-jej-do-stop-o-kim-mowa-6025282670335105g ) * *[

WSTYDLIWE WPADKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/10-filmow-ktorych-sie-wstydza-6025282273682561g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d2sx8k1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sx8k1