Trwa ładowanie...
d3yz95y

Nie żyje Magdalena Scholl-Kalinowska. Miała 49 lat

Magdalena Scholl-Kalinowska była dziecięcą aktorką znaną z serialu "Rodzina Leśniewskich", "Nad Niemnem" czy "Jan Serce". Smutną informację potwierdzili bliscy aktorki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Brzeziński i Magdalena Scholl (po prawej) jako niezapomniane Bąble z "Rodziny Leśniewskich"
Tomasz Brzeziński i Magdalena Scholl (po prawej) jako niezapomniane Bąble z "Rodziny Leśniewskich" (Filmpolski.pl)
d3yz95y

Magdalena Scholl-Kalinowska zmarła 27 września, o czym jako pierwszy poinformował serwis filmpolski.pl, powołując się na rodzinę byłej aktorki. W mediach społecznościowych nie brakuje wzruszających wpisów znajomych i dawnych współpracowników, którzy ciepło wspominają wspólne przeżycia na planie.

Obejrzyj: Wiktoria Wolańska: "Cały czas zmagamy się ze strachem o siebie i bliskich"

"Żal po prostu, a wspomnienia z planu pozostaną" - napisał na Facebooku Zbigniew Gajzler, który pracował z nią przy filmie "Co lubią tygrysy".

d3yz95y

"Krótko się znaliśmy. Trzy dni zdjęć do 'Nad Niemnem'. Tańczyliśmy razem w ujęciach pod Białymstokiem. Nie mogłem uwierzyć w to, co wczoraj przeczytałem. Bardzo smutna wiadomość. Bardzo" – skomentował Krzysztof Derkowski.

Magdalena Scholl-Kalinowska, goszcząc kilka lat temu w programie śniadaniowym mówiła bez żalu, że choć zagrała w ponad 20 filmach i serialach, to wciąż jest Bąblem z "Rodziny Leśniewskich". Udział w popularnym serialu z 1979 r. nie był jej debiutem. Wcześniej zagrała w "Grzesznym żywocie Franciszka Buły" i krótkometrażówce "Najpiękniejszy na świecie".

Później były angażowana do takich produkcji jak "Królowa Bona", "Nad Niemnem", "Jan Serce", "Seksmisja", "Akademia Pana Kleksa". Ostatni raz zagrała na początku lat 90. w "Nad rzeką, której nie ma".

d3yz95y

Pod koniec przygody z aktorstwem zaczęła studia na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego, które ukończyła w 1994 r. W 2014 r. zaprezentowała się z jeszcze innej strony. Właśnie wtedy na rynek trafił jej prozatorski debiut "Nowicjusz".

d3yz95y

Podziel się opinią

Share
d3yz95y
d3yz95y