Trwa ładowanie...
niepokój

"Niepokój" nadal na szczycie

Share
"Niepokój" nadal na szczycie
d1h71rc

Film "Niepokój"utrzymał pozycję lidera amerykańskiego box office.

Bohaterem obrazu jest Kale, chłopak, który po śmierci ojca staje się ponury i zamknięty w sobie. Zaczyna także sprawiać problemy, za które sąd skazuje go na areszt domowy. Matka chłopca stara się utrzymać siebie i syna pracując dzień i noc, jednak Kale pozostaje obojętny na jej wysiłki. Zamknięty w czterech ścianach bohater zaczyna podglądać sąsiadów. Jeden z nich zdaje się być seryjnym mordercą. Film wyreżyserował D.J. Caruso, a w głównej roli wystąpił Shia LaBeouf. Ostatni weekend przyniósł projektowi ponad 13 milionów dolarów, a dwa tygodnie w kinach - 40 milionów.

Na miejscu drugim znalazł się pierwszy debiutant zestawienia, thriller psychologiczny "Fracture" z Anthonym Hopkinsem i Ryanem Goslingiem w rolach głównych. Bohaterem obrazu jest Ted Crawford, mężczyzna, który trafia do więzienia po próbie zamordowania własnej żony. Kiedy w wyniku uchybień prawnych przestępca zostaje wypuszczony na wolność, młody asystent prokuratora okręgowego postanawia nadal go ścigać. Film zarobił przez pierwszy weekend 11 milionów dolarów.

d1h71rc

Trzecia lokata przypadła w udziale dawnemu liderowi box office, projektowi "Blades of Glory", któremu cztery tygodnie w kinach przyniosły zysk w wysokości 101 milionów dolarów.

Kolejną nowością notowania jest horror "Vacancy", w którym główne role zagrali Kate Beckinsale i Luke Wilson. Kiedy samochód Davida i Amy odmawia posłuszeństwa, para zatrzymuje się w przydrożnym motelu. Jedyną rozrywką dostępną w pokoju jest telewizor, na którego ekranie wyświetlane są niskobudżetowe horrory. Wkrótce David i Amy odkrywają, że krwawe filmy nakręcone zostały w pokoju, w którym przebywają. Bohaterowie muszą jak
najszybciej znaleźć wyjście z pułapki. Obraz uplasował się na czwartym miejscu box office z kwotą ponad 7 milionów dolarów na koncie.

Na pozycji szóstej znalazła się komedia "Hot Fuzz". Debiutujący w zestawieniu film opowiada o Nicholasie Angelu, odnoszącym sukcesy policjancie, który przez zazdrość kolegów i przełożonych trafia na komisariat w pozornie spokojnej wiosce Sandford. Nowym partnerem gliniarza zostaje nieudacznik Danny Butterman marzący o spektakularnych pościgach i strzelaninach. Kiedy frustracja Angela sięga zenitu, wsią wstrząsa seria
makabrycznych wydarzeń. Komedia z udziałem Simona Pegga, Nicka Frosta oraz Jima Broadbenta zarobiła przez pierwszy weekend niemal 6 milionów dolarów.

Ostatnią nowością zestawienia jest film "In the Land of Women". Bohaterem obrazu jest Carter Webb, popularny scenarzysta, który po rozstaniu z aktorką Sophią powraca do Detroit, aby zająć się chorą babcią. Podczas pobytu w rodzinnym mieście poznaje sąsiadki - samotną matkę i jej dwie córki, dzięki którym zmieni podejście do życia. W filmie wystąpili m.in. Adam Brody, Meg Ryan i Kristen Stewart. Projekt uplasował się na ósmym miejscu notowania z kwotą niemal 5 milionów dolarów.

d1h71rc

Podziel się opinią

Share
d1h71rc
d1h71rc