Trwa ładowanie...
sonia bohosiewicz
14-08-2012 14:03

"Obława" wśród najlepszych filmów świata

"Obława" wśród najlepszych filmów świata
d3h209f
d3h209f

Nagrodzony Srebrnymi Lwami w Gdyni wojenny thriller "Obława" *Marcina Krzyształowicza zostanie zaprezentowany na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu.*

Tegoroczna edycja imprezy potrwa od 23 sierpnia do 3 września. W tym czasie widzowie zobaczą 430 filmów z 80 krajów świata. "Obława" znalazła się w gronie 16 filmów z całego świata, które powalczą o nagrodę główną.

Film ukazuje prawdziwe oblicze okupacji z perspektywy partyzanta, który zmaga się nie tylko z Niemcami, ale także zdrajcami w polskich szeregach i - co najtrudniejsze - własną, mroczną przeszłością. - "Obława" to niezwykła historia o sile i słabości charakteru zwykłych ludzi. Scenariusz Marcina Krzyształowicza jest bardzo inspirujący, bez trudu uruchomił moją wyobraźnię - mówi o produkcji obsadzony w głównej roli Marcin Dorociński.

W roli czarnego charakteru wystąpił Maciej Stuhr, a jego filmową żonę zagrała Sonia Bohosiewicz. Ważnymi elementami wielopiętrowej rozgrywki między głównymi bohaterami są Pestka (Weronika Rosati) i porucznik Mak (Andrzej Zieliński).

- "Obława" to opowieść o zdradzie i zemście, o winie, karze, poczuciu honoru i wierności. Nie ma tu martyrologicznego patosu i pomnikowego bohaterstwa. Są za to krwiste postaci i mocna intryga - mówi Marcin Krzyształowicz, obiecując widzom finał, którego nikt nie zdoła wcześniej przewidzieć.

W Montrealu pokaz filmu przewidziano na 24 sierpnia. Do polskich kin "Obława" trafi 19 października.

d3h209f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h209f