ycipk-195fzy
ycipk-195fzy

Opowieść wigilijna / A Christmas Carol (2009) - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

W „Opowieści wigilijnej” poznajemy historię Ebenezera Scrooge’a (Jim Carrey) – bardzo skąpego, oschłego i źle nastawionego do ludzi kupca, który Święta Bożego Narodzenia traktuje jako zło konieczne. Spędza ten magiczny i radosny dla większości ludzi czas w samotności, zamknięty w czterech ścianach własnego sklepu.

Podejście Scrooge’a zmienia się jednak, gdy odwiedzają go trzy duchy Świąt i zabierają w niezwykłą podróż, podczas której pokazują jakim był kiedyś człowiekiem, jakim jest teraz i co się z nim stanie, jeśli w dalszym ciągu będzie postępował tak, jak do tej pory. Scrooge odkrywa w ten sposób, co w życiu jest naprawdę ważne oraz jakie jest prawdziwe znaczenie Świąt Bożego Narodzenia.

Rola głównego bohatera „Opowieści wigilijnej” przypadła Jimowi Carrey’owi, gwiazdorowi mającemu w swym dorobku niezliczoną ilość wybitnych kreacji aktorskich (m.in. „Truman Show”, „Bruce Wszechmogący”, „Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń” oraz „Jestem na tak”). Co ciekawe, w filmie Roberta Zemeckisa wciela się on również w postacie Duchów świąt, prezentując swoje wyjątkowe umiejętności w pełnej krasie.

W stworzeniu wyjątkowej atmosfery pomagają mu równie wybitni artyści, w tym Gary Oldman („Harry Potter”, „Batman”), Colin Firth („Przypadkowy mąż”, „To właśnie miłość”, „Dziennik Bridget Jones”), Bob Hoskins („Kto wrobił królika Rogera”, „Hook”) oraz Christopher Lloyd („Powrót do przyszłości”, „Mój przyjaciel Marsjanin”).

ycipk-195fzy

„Opowieść wigilijna” została wyprodukowana z wykorzystaniem zaawansowanej technologii Motion Capture, umożliwiającej przeniesienie gry aktorskiej prosto do wirtualnego świata wykreowanego przy użyciu superkomputerów. Ponadto niesamowitych wrażeń dostarcza widzom technologia 3D. Wdrożenie jej do „Opowieści wigilijnej” pozwoliło Robertowi Zemeckisowi przenieść członków całych rodzin do dziewiętnastowiecznego Londynu. Oglądając film czujemy się dzięki temu, jakbyśmy spędzali czas w towarzystwie samego Ebenezera Scrooge’a!

ycipk-195fzy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-195fzy
ycipk-195fzy