Trwa ładowanie...

Orły 2019: Już dziś dowiemy się, do kogo powędrują prestiżowe nagrody

Które tytuły nagrodzi Polska Akademia Filmowa? Którzy twórcy odbiorą prestiżowe statuetki? Czekają nas niespodzianki, czy też nagrody trafią do faworytów konkursu? Wszystko wyjaśni się już dzisiejszego wieczora, 25 marca, podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim, która transmitowana będzie na żywo w Canal+ od godz. 20:00.

Orły 2019: Już dziś dowiemy się, do kogo powędrują prestiżowe nagrodyŹródło: East News
d2klfov
d2klfov

Spekulacje nt. tytułów, które wywalczą "polskie Oscary”, nie ustają od miesięcy, a wyniki głosowania Akademików elektryzują widzów i branżę filmową. Temperaturę emocji wokół konkursu dodatkowo podnosi fakt, że miniony rok w historii polskiej kinematografii okazał się wyjątkowy. Rodzime produkcje biły frekwencyjne rekordy, święciły spektakularne triumfy na międzynarodowych festiwalach i zyskiwały światowy rozgłos.

Zobacz wideo:

Z tej perspektywy szanse w wyścigu o tegoroczne Orły wydają się dość wyrównane, a to który tytuł zgromadzi ich najwięcej, do samego końca pozostanie niewiadomą. Czy będzie to "Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego nominowana aż w dwunastu kategoriach, "Kamerdyner” Filipa Bajona, zdobywca ośmiu nominacji, czy może nominowany w sześciu kategoriach "Kler” Wojciecha Smarzowskiego?

Nie mniej emocjonująco zapowiadają się pojedynki w kategoriach aktorskich. Która z pań odbierze statuetkę za Najlepszą Główną Rolę Kobiecą? Gabriela Muskała ("Fuga”), Anna Radwan ("Kamerdyner”) czy Joanna Kulig ("Zimna wojna)? Stawka w kategorii Najlepsza Główna Rola Męska wydaje się równie wyrównana. Do nagrody pretendują bowiem same aktorskie znakomitości: Janusz Gajos ("Kamerdyner”), Jacek Braciak, ("Kler”) i Tomasz Kot ("Zimna wojna”).

d2klfov

Najlepszy Film Dokumentalny to kolejna niezwykle istotna kategoria, szczególnie w świetle ostatnich festiwalowych sukcesów, jakie na całym świecie odnosi polski dokument, dowodząc swojej znakomitej kondycji. Na Orła 2019 w tej kategorii szansę mają tym razem: "Książę i dybuk” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, "Opera o Polsce” w reżyserii Piotra Stasika i "Over the Limit” Marty Prus.

To tylko wybrane spośród dziewiętnastu kategorii, w których wręczane są Orły i aż 105 tytułów (47 fabuł, 42 dokumenty i 16 seriali fabularnych,) które zakwalifikowały się do tegorocznego konkursu.
Pełna lista nominacji dostępna jest na stronie: nominacji.

Transmisja ceremonii wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2019 będzie transmitowana przez Canal+ w poniedziałek, 25 marca od godz. 20:00. Transmisja będzie odkodowana dla wszystkich abonentów NC+ oraz u wybranych operatorów TV kablowej, znajdzie się także w ofercie Player+.

d2klfov

Szczegółowe informacje i regulamin Polskich Nagród Filmowych Orłów dostępne są na stronie www.pnf.pl
Zapraszamy też na FB Orłów.

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Miasto Stołeczne Warszawa
Partner: PwC
Oficjalny nadawca: CANAL+
Partnerzy przeglądu Orłów: Kino ILUZJON i Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
Partner przeglądu online: PLAYER.pl
Sponsorzy: LEXUS Warszawa – Wola, Hotel Polonia Palace, Bobbi Brown, Jean Louis David, kancelaria Rö Radwan-Röhrenschef Petruczenko Piechota Sp. k., Vistula
Partnerzy medialni: Wirtualna Polska, radio TOK FM, magazyn Uroda Życia, magazyn VIVA!, Viva.pl, Co Jest Grane24.pl, magazyn Film&TV Kamera, Film New Europe oraz FilmPolski.pl
Partnerzy organizacji: Boxoffice.pl i Krakowska Fundacja Filmowa
Współpraca fotograficzna: EAST NEWS

d2klfov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2klfov