Trwa ładowanie...

Oscar 2019 w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany. Nominacje i faworyt

'Najlepszy pełnometrażowy film animowany' jest jedną z chętniej śledzonych kategorii nagród Oscarów 2019. Nominowani do tej statuetki to najwyższej jakości produkcje, których odbiorcami są zarówno dzieci, jak i dorośli.

Share
Oscar 2019 w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany. Nominacje i faworytŹródło: flickr.com
d2w0oe1

Oscar 2019 w kategorii Najlepszy film animowany – nominacje

Rozdanie nagród Akademii Filmowej za 2018 rok odbędzie się podczas 91. ceremonii wręczenia Oscarów, której polska emisja odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego 2019. O miano najlepszej animacji walczy w tym roku pięć ciekawych propozycji:

d2w0oe1

Oscar 2019 w kategorii Najlepszy film animowany – przewidywania

Faworytem gali Oscarów 2019 w kategorii 'Najlepszy pełnometrażowy film animowany' jest "Spider-Man Uniwersum", animacja stworzona przy współpracy Marvela i Sony. Sukces produkcji nie dziwi, w końcu nie tylko dostarcza ona rozrywkę z najwyższej półki, ale do tego zachwyca jakością animacji.

Świat przedstawiony w "Spider-Man Uniwersum" jest niezwykle barwny, a oryginalną technikę animacji i piękne tła docenią nie tylko fani komiksów czy filmów o superbohaterach. Zwycięstwa tej animacji podczas gali Oscarów 2019 możemy spodziewać się również dlatego, że zdobyła ona główne nagrody podczas tegorocznego rozdania Złotych Globów, nagród BAFTA i Annie.

Oscar 2019 w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany – szanse kandydatów

Mocnym kandydatem oscarowym w kategorii najlepszych filmów animowanych jest w tym roku również obraz "Iniemamocni 2", godna kontynuacja wielokrotnie nagradzanego oryginału z 2004 roku. Wysoka lokata produkcji w prognozach bukmacherów nie zaskakuje, w końcu Pixar w tej kategorii przez lata wyszedł zwycięsko aż dziewięć razy. Oscara dla najlepszej animacji zdobyli oryginalni "Iniemamocni", a także filmy takie jak "Gdzie jest Nemo?" (2003), "Wall.E" (2008) czy "Toy Story 3" (2010).

"Iniemamocnym 2" depcze po piętach zupełnie inna pod względem wizualnym produkcja – animacja poklatkowa "Wyspa psów". Mimo że animacja komputerowa przeżywa rozkwit, wciąż pojawiają się perełki stworzone dzięki innym technikom filmowym. Dotyczy to również animacji poklatkowej i warto tu wspomnieć chociażby nominowany do dwóch Oscarów film "Kubo i dwie struny" (2016). Podczas tegorocznej gali możemy kibicować "Wyspie psów" Wesa Anderson, która również walczy o dwie statuetki – za muzykę oryginalną i najlepszą animację.

d2w0oe1

Nominacją oscarową Akademia wyróżniła też film animowany "Ralph Demolka w internecie", drugą część również nominowanej do Oscara w tej kategorii produkcji Disneya zatytułowanej "Ralph Demolka" (2012).

Oscar 2019 w kategorii Najlepszy film animowany – największe zaskoczenie

Wśród nominowanych w kategorii 'Najlepszy pełnometrażowy film animowany' pojawiła się też niespodzianka. Po raz pierwszy szansę na Oscara ma animacja japońska, której nie wyprodukowało studio Ghibli. Jest to anime "Mirai" od Mamoru Hosody. Reżyser znany jest też z takich produkcji jak "O dziewczynie skaczącej przez czas" (2006) i "Wilcze dzieci" (2012).

d2w0oe1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w0oe1
d2w0oe1