Trwa ładowanie...

"Pani z przedszkola": Agata Kulesza w roli innej niż wszystkie w komedii

Share
"Pani z przedszkola": Agata Kulesza w roli innej niż wszystkie w komedii
Źródło: Facebook
di3jzrq

*Agata Kulesza – nagrodzona przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych Los Angeles (LAFCA) – to obecnie najgorętsze nazwisko na mapie polskiego show-biznesu! Według prognoz już w styczniu, znana w doskonałej intuicji w wyborze ról aktorka, stanie do walki o Oscary, mając za rywalki takie hollywoodzkie sławy, jak Patricia Arquette, czy Julianne Moore.*

„Gdy dostałam ten scenariusz, byłam nim zachwycona” – mówi Agata Kulesza. „Przeczytałam go niczym dobrą książkę, dużo się śmiałam i reagowałam. Spodobało mi się to, że Marcin Krzyształowicz pomyślał o mnie na przekór, dając do zagrania kobietę łagodną, postać, w jaką jeszcze się nie wcielałam. Zazwyczaj jestem obsadzana w rolach silnych ofiar, a tutaj jest i łagodność, i jakaś poetyckość. Historia opowiada o rodzinie, więzach, miłości i jej poszukiwaniu. Ale nie chcę zdradzać widzom zbyt wiele z fabuły. Wolę, by poszli do kina i sami ten film obejrzeli. A mogą spodziewać się samych przyjemnych rzeczy. Tu nie będzie „doła”, tylko moc rozśmieszeń i wzruszeń.”

"Pani z przedszkola" to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem (Agatę Kuleszę wspierają Adam Woronowicz, Marian Dziędziel, Karolina Gruszka, Łukasz Simlat i Krystyna Janda), niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina. To za jej sprawą rodzice chłopca – zapalony konstruktor (Adam Woronowicz) i jego romantyczna małżonka (Agata Kulesza) zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

di3jzrq

W pełnej humoru i zapadających w pamięć dialogów „Pani z przedszkola”, stanowiącej żywy dowód na talent i wszechstronność warsztatową Krzyształowicza, występują m.in. dwukrotna zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej – Agata Kulesza, laureaci tej nagrody – Adam Woronowicz i Marian Dziędziel, nagrodzona Złotymi Lwami – Karolina Gruszka, a także Łukasz Simlat, Maja Bohosiewicz i legenda polskiego kina – Krystyna Janda, która pokazuje tu zupełnie nowe, komediowe wcielenie.

Autorem zdjęć jest laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu „Nieulotne” i FPFF w Gdyni za „33 sceny z życia” – Michał Englert, za montaż odpowiada zaś zaufany współpracownik Krzyształowicza – Wojciech Mrówczyński, laureat FPFF w Gdyni.

Wejściu do kin „Pani z przedszkola” towarzyszy premiera ścieżki dźwiękowej do filmu, autorstwa Michała Woźniaka.

di3jzrq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di3jzrq
di3jzrq