Trwa ładowanie...

Paul Bettany jako Ted Kaczynski. Discovery nakręciło serial o Unabomberze [ZWIASTUN]

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun serialu Discovery. "Manhunt: Unabomber" opowie o polowaniu na Teda Kaczynskiego - jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców w historii USA.

d8gsa5n
d8gsa5n

Serial "Manhunt: Unabomber" opowie o śledztwie FBI, które doprowadziło do schwytania jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców, Theodore'a Kaczynskiego (na zdjęciu poniżej), zwanego Unabomberem. Fabuła skupi się na postaci Jima „Fitza” Fitzgeralda, profilera FBI, który opracował rewolucyjną metodę identyfikacji podejrzanych na podstawie pozostawianych przez nich listów-manifestów.

Domena publiczna
Źródło: Domena publiczna

Kaczynski (jego dziadkowie byli Polakami) był amerykańskim matematykiem, charakteryzującym się wysokim ilorazem inteligencji, wynoszącym 170 w skali Stanforda-Bineta.

Domena publiczna
Źródło: Domena publiczna

Między 1978 a 1995 rokiem rozesłał do różnych ludzi listy-bomby. Terrorysta kierował się filozofią zbliżoną do anarchoprymitywizmu i zamierzał w ten sposób walczyć ze złem wynikającym – w jego mniemaniu – z postępu technicznego. W wyniku zamachów zginęły trzy osoby, a niemal 30 zostało rannych. Pościg za Kaczynskim był najdłuższym w historii amerykańskich służb. Zamachowiec został schwytany dopiero po bez mała 20 latach śledztwa.

Domena publiczna
Źródło: Domena publiczna

Twórcą serialu jest Andrew Sodorski. W rolę Teda Kaczynskiego wcielił się Paul Bettany, a w ścigającego go Jima „Fitza” Fitzgeralda Sam Worthington. Ponadto na ekranie zobaczymy m.in. Dona Ackermana i Jane Lynch.

Serial ma liczyć 8 odcinków. Premiera w sierpniu.

d8gsa5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8gsa5n