Trwa ładowanie...
24-03-2006 14:07

Piątek ze Stenką

Piątek ze Stenką
d1zkww0
d1zkww0

Ruszają zdjęcia do nowego serialu TVP "Piątek", który - jako jeden z sześciu - w ubiegłym roku wygrały konkurs na serial i telenowelę, ogłoszony przez Telewizję Polską S.A.

„Zainteresowanie ubiegłorocznym konkursem było ogromne. Swoje projekty zgłosiło blisko 80 firm. Po wstępnej weryfikacji do drugiego etapu konkursu przystąpiło 45 firm producenckich, które złożyły 70 prac konkursowych. Spośród nich wyłoniono po trzech zwycięzców w dwóch kategoriach: na serial 25-minutowy i serial 45-minutowy” - informuje TVP.

13-odcinkowy serial, do którego zdjęcia właśnie się rozpoczynają jest opowieścią o ludziach w wielkim mieście. Jego głównym walorem jest założenie formalne, iż czas akcji każdego odcinka rozgrywa się w piątek. Każdy odcinek jest jednym piątkiem z życia naszych bohaterów, a pomiędzy odcinkami (poza kadrem) upływa czas jednego tygodnia.

To założenie formalne przywodzi na myśl programy reality show, gdzie cały dzień z życia bohaterów tych programów pokazywany jest w godzinnej pigułce pod koniec dnia. Dlatego serial wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego widza, który za wszelką cenę chce podglądać „prawdziwe emocje”.

Historie opowiadane są z piątku na piątek, ponieważ jest to dzień szczególny w życiu współczesnego człowieka – z jednej strony kończy się tydzień pracy, z drugiej zaczyna weekend.

d1zkww0

Pięć głównych wątków (Grażyny, Marcina, Kamili, Kasi i Bartka) przeplata się w sposób „altmanowski”, podobnie jak w „Na skrótyRoberta Altmana. Miejscem, w którym zbiegają się drogi naszych bohaterów, jest wielkie centrum handlowe – współczesny symbol wielkiego miasta.

Akcja serialu zaczyna się w piątek 1 września. Bartek idzie do pierwszej klasy liceum, tego dnia rozgoryczony odejściem ojca bierze po raz pierwszy broń do ręki i ma pierwszy kontakt z policją.

W głównych rolach zobaczymy Danutę Stenkę, Katarzynę Figurę, Agnieszkę Warchulską, Katarzynę Ankudowicz, Lecha Mackiewicza, Michała Lesienia, Rafała Królikowskiego, Antka Królikowskiego, Pawła Królikowskiego, Arkadiusza Głogowskiego, Marcina Kwaśnego, Ignacego Gogolewskiego, Zofię Saretok, Wojciecha Duriasza i inniych.

Serial emitowany będzie w TVP2.

d1zkww0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zkww0