Trwa ładowanie...

Pobił rekord. Wiemy, ile widzów obejrzało polski przebój do końca

Portal Wirtualnemedia. pl udostępnił raport zebrany i przeanalizowany przez Showlabs by PlumResearch. Opublikowane dane dotyczą najchętniej oglądanych seriali i filmów przez polskich użytkowników Netfliksa w trzecim kwartale 2023 roku. Na czele tego typu listy, nie po raz pierwszy, znajduje się "Wiedźmin". Ale czy faktycznie był najpopularniejszy?

Największe przeboje Netfliksa - "Wiedźmin" oraz "Dziewczyny z Dubaju"Największe przeboje Netfliksa - "Wiedźmin" oraz "Dziewczyny z Dubaju"Źródło: Materiały prasowe
d2lwm5o
d2lwm5o

Od lipca do września trzeci sezon "Wiedźmina" oglądany był w Polsce przez 7,2 mln godzin. To zdecydowanie najlepszy wynik pośród wszystkich produkcji pokazywanych w tym okresie na platformie streamingowej Netfliksa. Drugie miejsce zajął czwarty sezon serialu "Sex Education" (5 mln godzin), zaś trzecie – piąty sezon "The Good Doctor" (4,3 mln godzin).

Warto zwrócić uwagę, że w czołowej dziesiątce najdłużej oglądanych produkcji w trzecim kwartale 2023 roku znalazł się polski serial "Rodzinka.pl" (3 mln godzin), który w latach 2011-2020 premierowo pokazywany był na antenie TVP2.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Największe hity Netfliksa. Nadal przyciągają przed ekrany

Tuż za "Rodzinką.pl", na dziewiątej pozycji, sklasyfikowane zostały "Dziewczyny z Dubaju" – jedyny w czołowej dziesiątce tytuł, które nie jest serialem. Widzowie Netfliksa głośnemu filmowi Marii Sadowskiej poświęcili 2,9 mln godzin. Biorąc pod uwagę fakt, że kinowy przebój trwa dwie i pół godziny, zaś trzeci sezon "Wiedźmina" składa się z ośmiu odcinków, śmiało można założyć, że to właśnie "Dziewczyny z Dubaju", a nie "Wiedźmin" zgromadziły przed ekranami najwięcej widzów w Polsce w trzecim kwartale bieżącego roku.

Bardzo ciekawie prezentuje się zestawienie najpopularniejszych, najdłużej oglądanych filmów (podobny czas trwania fabularnych produkcji sprawia, że zestawienie czasów oglądania, pod względem kolejności, zbliżone jest zapewne do zestawienia z liczbą widzów). Widać z niego, że największą siłę przebicia mają polskie produkcje (w większości dystrybuowane wcześniej w kinach).

d2lwm5o

1. "Dziewczyny z Dubaju" – 2,9 mln godzin oglądania.

2. "Misja Stone" – 2,1 mln godzin.

3. "Znachor" – 1,6 mln godzin.

4. "Paradise" – 1,6 mln godzin.

5. "Spider-Man: Bez drogi do domu" – 1,5 mln godzin.

6. "Krzyk VI" – 1,5 mln godzin.

7. "Teściowie: Poszukiwani" – 1,5 mln godzin.

8. "Teściowie" – 1,4 mln godzin.

9. "Nie otwieraj oczu: Barcelona" – 1,2 mln godzin.

d2lwm5o

10. "Filip" – 1,1 mln godzin.

Warto zwrócić szczególną uwagę na imponujący wynik "Znachora". Oryginalna polska produkcja Netfliksa znalazła się w powyższym zestawieniu na 3. pozycji, mimo że miała premierę 27 września, a więc swój rezultat osiągnęła w ciągu zaledwie 4 dni. W tym czasie wskaźnik ukończenia przez widzów oglądania "Znachora" sięgnął aż 85,4 proc., co jest najwyższym wynikiem w trzecim kwartale.

d2lwm5o

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o horrorach, które bawią, strasząc, wspominamy ekranizacje lektur, które chcielibyśmy zapomnieć, a także spoglądamy na Netfliksowego "Beckhama", bo jak tu na niego nie patrzeć? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2lwm5o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lwm5o

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj