Trwa ładowanie...

"Pół Wieku Poezji Później": Już niedługo premiera fanowskiego "Wiedźmina"

W sieci pojawił się zwiastun "Pół Wieku Poezji Później", fanowskiej produkcji w świecie Wiedźmina. Ujawniono też datę premiery nadchodzącego filmu.

Share
"Pół Wieku Poezji Później": Już niedługo premiera fanowskiego "Wiedźmina"
Źródło: Youtube.com
d3ttf3a

"Pół Wieku Poezji Później" - nowy film w świecie Wiedźmina

"Pół Wieku Poezji Później" to film w reżyserii Jakuba Nurzyńskiego, którego akcja dzieje w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Film będzie opowiadał historię wiedźmina Lamberta. Wydarzenia mają miejsce 30 lat po tych znanych z książek Sapkowskiego. Początkowo miała to być zaledwie półgodzinna produkcja, ale dzięki wsparciu fanów i kilku finansowym zbiórkom film zamienił się w znacznie większe przedsięwzięcie. Ostatecznie trwał ponad 80 min.

W roli głównej jako Lambert wystąpi Mariusz Drężek, Triss Merigold gra Magdalena Różańska, a w postać Vesemira wcieli się Paweł Lipnicki. W pozostałych rolach zobaczymy m.in.: Zbigniewa Zamachowskiego (Jaskier), Marcina Bubółkę (Julian) i Kamilę Kamińską (Ornella).

Film ma zadebiutować na YouTube 30 listopada 2019 r. Istnieje zatem spora szansa, że nastąpi zbieżności z premierą "Wiedźmina" Netfliksa. Można zatem oczekiwać interesującego starcia dwóch filmowych szkół pokazujących świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego - polskiej i amerykańskiej.

d3ttf3a

"Pół Wieku Poezji Później" - oficjalny zwiastun

Poniżej możecie sprawdzić oficjalny zwiastun "Pół Wieku Poezji Później".

d3ttf3a

Podziel się opinią

Share
d3ttf3a
d3ttf3a