Trwa ładowanie...
d3l1qg3

Połów szczęścia w Jemenie

Najnowsze informacje
3.0
(26 głosów)
Oceń:
d3l1qg3

„Połów szczęścia w Jemenie” (ang. Salmon Fishing in the Yemen) to romantyczny komediodramat z 2011 roku w reżyserii Lasse Hallströma na podstawie powieści Paula Tordaya. Scenariusz napisał Simon Beaufoy, muzykę skomponował Dario Marianelli, a produkcją zajęli się Paul Webster, Nicky Kentish-Barnes oraz Samuel Haida.

„Połów szczęścia w Jemenie” to zabawna i wzruszająca opowieść o pewnym niecodziennym przedsięwzięciu, które odmieni losy dwojga ludzi. Obraz opowiada o przygodzie pewnego specjalisty od ryb, który zostaje zaangażowany do projektu mającego na celu wprowadzenie do wód Jemenu łososia. Akcja ma charakter bardziej polityczny, niż ekologiczny.

To historia międzynarodowego skandalu z brytyjskim premierem, jemeńskim szejkiem, wybitnym ichtiologiem, Al-Kaidą i służbami specjalnymi w tle oraz - niczego nieświadomym - łososiem w roli głównej. Jest to też opowieść o nowomowie brytyjskiego rządu, bliskowschodniej otwartości i nieubłaganej nauce, która czasami daje się uwieść głębokiej wierze w cud. Czyli o tym, jak dr Jones uwierzył w połów łososia w Jemenie.

Piękna Harriet Chetwode-Talbot (Emily Bunt) jest energiczną managerką w wielkiej korporacji. Jej życie na pierwszy rzut oka jest idealne. Fred Jones (Ewan McGregor) jest typowym naukowcem całkowicie oddanym swym badaniom. Na skutek nieco szalonego marzenia pewnego nieprzyzwoicie bogatego szejka, Harriet i Jones spotkają się podczas realizacji niezwykłego projektu, który całkowicie odmieni ich życie.

Poza McGregorem i Blunt na ekranie zobaczymy również Kristin Scott Thomas, Amra Wakeda, Catherine Steadman, Toma Misona, Waleeda Akhtara, Pippa Andre, Jamesa Cuttinga.

Połów szczęścia w Jemenie
Tytuł oryginalny

Salmon Fishing in the Yemen

Gatunek

dramat, komedia, polityczny

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

20.04.2012

Czas trwania

111 min.

Obsada
d3l1qg3

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l1qg3
d3l1qg3
d3l1qg3