Trwa ładowanie...

Polski Box Office: "Bękarty wojny" tryumfują

Polski Box Office: "Bękarty wojny" tryumfująŹródło: UIP/ fot. "Wróg u bram"
d4kjzg9
d4kjzg9

Najnowszy film Quentina TarantinoBękarty wojny” zdetronizował zeszłotygodniowego zwycięzcę i w najnowszym zestawieniu polskiego box office'u zajął pierwsze miejsce.

„Bękarty wojny” w ostatni weekend obejrzało 101 026 widzów. Film jest nowością w zestawieniu i od razu znalazł się na pierwszym miejscu.

Akcja filmu rozpoczyna się w okupowanej Francji podczas egzekucji rodziny Shosanny Dreyfus (Maslanie Laurent), której dziewczyna jest świadkiem. Egzekucji dokonuje nazistowski pułkownik Hans Land (Christoph Waltz).

d4kjzg9

Shosannie udaje się uciec i wyjechać do Paryża, gdzie jako właścicielka kina przyjmuje nową tożsamość. W innym miejscu w Europie, porucznik Aldo Raine (Brad Pitt) organizuje grupę żydowskich żołnierzy, którzy mają dokonywać aktów zemsty. Do oddziału Raine dołącza niemiecka aktorka i agentka Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger), której misją jest pozbawienie władzy przywódców Trzeciej Rzeszy. Losy tych ludzi zbiegają się pod kinowym afiszem, gdzie Shosanna przygotowuje własny plan zemsty.

Tuż za „Bękartami wojny” plasuje się film „Oszukać przeznaczenie 4”, który w ubiegły weekend obejrzało 96 471 widzów. Trzecie miejsce to polska produkcja „Miłość na wybiegu”. Obejrzało ją 32 347 widzów.

**

Poza „Bękartami wojny” nowością w zeszłym tygodniu był „Garfield: Koty górą”, W zestawieniu zajmuje szóste miejsce. Zrealizowany w cyfrowej technice 3D animowany film o przygodach najsłynniejszego kota świata, który odkrywa w sobie cechy superbohatera i staje do walki z siłami, które dążą do przejęcia władzy nad światem.

d4kjzg9

Dziewiąte miejsce to kolejna nowość, obraz Michała Rogalskiego „Ostatnia akcja”. Film obejrzało 12 425 widzów. Juliusz Machulski, twórca kultowych polskich komedii, takich jak „Seksmisja”, „Killer” czy „Vinci” - tym razem jako producent, przedstawia dynamiczną i zabawną komedię utrzymaną w klimacie najlepszych filmów Guy’a Ritchie, czy takich hitów jak „Ocean’s 11”.

Czy uczucie do jaja wartego 18 milionów dolarów może doprowadzić gang mecenasa Szaro za kraty? Kim tajemnicza pułkownik Dowgird steruje z tylnego siedzenia? Jak rozbić układ? O tym wie Małolat, który w obronie zastraszonej przez gangsterów rodziny, organizuje grupę wsparcia. Wybiera spośród najlepszych: jego ludzie przeszli przez niejedno piekło. Teraz muszą zastawić pułapkę i Szaro zrobić… na szaro. Z jajem.

W ostatni weekend łącznie do kin poszło 360 700 Polaków.

d4kjzg9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kjzg9