Trwa ładowanie...
d4n6apy
Box office

Polski Box Office: "Dystrykt 9" depcze po piętach "Galeriankom"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski Box Office: "Dystrykt 9" depcze po piętach "Galeriankom"
(Monolith Films)
d4n6apy

"Galerianki" po raz trzeci z rzędu zajęły pierwsze miejsce w polskim box officie. Tuż za nimi nowość - "Dystrykt 9".

W ostatni weekend "Galerianki" obejrzało 70 287 Polaków. W sumie do tej pory film zobaczyło 312 390 widzów. Polscy kinomaniacy najwyraźniej pokochali młodociane prostytutki.

Galerie handlowe – współczesne świątynie konsumpcji, kolorowe wystawy, błyszcząca biżuteria, drogie kosmetyki i najmodniejsze ciuchy. W takich miejscach Milena i jej przyjaciółki spędzają wolny czas. Za zakupy płacą im bogaci mężczyźni, którzy w zamian za seks obdarowują nastolatki upominkami - czasami jest to tylko zwykła, różowa opaska do włosów.

d4n6apy

Na drugim miejscu znalazł się nowatorski film science fiction "Dystrykt 9". W pierwszy weekend wyświetlania obejrzało go 65 395 widzów.

Na Ziemię przybywa obca rasa. Pełni obaw ludzie izolują ją w specjalnej, położonej na terenie Afryki, strefie. Kosmici wzbudzają podejrzenia i nie mają wśród ludzi zwolenników. Z czasem pojawia się jednak pierwszy sprzymierzeniec pozaziemskich przybyszów. Jest nim polityk, który niespodziewanie zmienia swoje poglądy po wizycie w strefie obcych.

**

Drugą i ostatnią nowością, która znalazła się w zestawieniu jest film "Julie i Julia" z Meryl Streep w roli głównej. Film zobaczyło 27 399 widzów.

Powell nie przepadała za swoja pracą sekretarki i postanowiła w ciągu roku zrealizować wszystkie 524 przepisy z książki kucharskiej Julii Child "Mastering the Art of French Cooking". Swoje doświadczenia w kuchni zaczęła spisywać w formie bloga. A ten z kolei posłużył wydawcom do opublikowania tych perypetii w formie książki.

d4n6apy

Podziel się opinią

Share
d4n6apy
d4n6apy