Trwa ładowanie...

Polski Box Office: Nowości daleko w tyle

Polski Box Office: Nowości daleko w tyleŹródło: Warner Bros.
dxe0l2n
dxe0l2n

Miniony weekend nie przyniósł szczególnie wielkich przetasowań w polskim box office. Jedyne dwie nowości, którym udało się awansować do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych filmów w naszym kraju, zajęły w niej dwa ostatnie miejsca.

Na podium miejscami zamieniły się produkcje "Podróż na tajemniczą wyspę" i "Sponsoring" - ten pierwszy dzięki 61 018 widzom wyprzedził o 4 tysiące film Małgorzaty Szumowskiej i zepchnął go na drugą pozycję. Pierwszą trójkę, jak przed tygodniem, zamyka romantyczna komedia "I że cię nie opuszczę".

Największy awans w tym tygodniu zanotował nominowany do Oscara film Agnieszki Holland. "W ciemności" przesunęło się z pozycji ósmej na czwartą, prawdopodobnie za sprawą mediów, w których dyskutowano jego szansę na wyróżnienie statuetką Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Pierwszą nowością w aktualnym zestawieniu jest notowana na pozycji dziewiątej komedia "A więc wojna". W filmie McG śledzimy perypetie dwóch tajnych agentów, którzy zakochują się w tej samej kobiecie i rywalizując o jej względy wypowiadają sobie wojnę na śmierć i życie, korzystając z doświadczeń, które zdobyli w ciągu wielu lat wykonywania skrajnie niebezpiecznych zadań. Łącznie z pokazami przedpremierowymi wygłupy Chrisa Pine'a, Toma Hardy'ego i Reese Witherspoon obejrzało 24 018 widzów.


Pierwszą dziesiątkę zamyka "Safe House". W filmie Daniela Espinosy Denzel Washington wciela się w jednego z najniebezpieczniejszych wrogów CIA, byłego oficera operacyjnego Tobina Frosta, który niespodziewanie pojawia się w jednym z miast Afryki Południowej i stawia na nogi cały wywiad. Efektowne pościgi i strzelaniny zwabiły do kina 19 462 spragnionych cieszących wzrok atrakcji widzów.

TOP 10 filmów notowanych w aktualnym box office obejrzało łącznie 341 378 Polaków.

dxe0l2n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxe0l2n