Trwa ładowanie...
narzeczony mimo woli
24-06-2009 20:30

Polski Box Office: Weekend pod znakiem komedii

Polski Box Office: Weekend pod znakiem komediiŹródło: Forum Film
d1ksj6w
d1ksj6w

Miniony weekend udowodnił, że królową komedii romantycznych wciąż pozostaje Sandra Bullock. Podobnie jak za oceanem, tak i w Polsce jej najnowszy film znalazł się na pierwszym miejscu Box Office’u i odnotował bardzo dobry wynik otwarcia. „Narzeczony mimo woli” to jednak nie jedyna komedia, której twórcy mają powody do radości. Bardzo dobrze poradziła sobie komedia rodzimej produkcji, „U Pana Boga za miedzą”.

Pomimo nie najlepszej pogody, w miniony weekend, kina nie cieszyły się dużym zainteresowaniem Polaków. Od piątku do niedzieli sprzedano w nich nieco ponad 338 tysięcy biletów. Z pośród sześciu premier tygodnia, tylko trzy zdobyły na tyle wysoką liczbę widzów by dostać się do pierwszej dziesiątki najchętniej oglądanych filmów W Polsce.

Wspomniana już liderka zestawienia, komedia „Narzeczony mimo woli”, z dawno nie oglądaną Sandrą Bullock, przyciągneła przed ekrany 82 467 osób. W tym roku, wśród zagranicznych komedii romantycznych jedynie „Wyznania zakupoholiczki” mogą poszczycić się minimalnie lepszym wynikiem. Biorąc jednak pod uwagę, że ich premiera przypadała w Walentymi, można uznać, że wynik ten było osiągnąć znacznie łatwiej.

„Narzeczony mimo woli” to opowieść o bizneswoman Margaret Tate, która zmuszona zostaje do znalezienia męża i postanawia wyjść za swego asystenta Andrew Paxtona, którego traktowała dotąd dość... bezceremonialnie.

d1ksj6w

Na miejscu drugim listy Box Office również znalazła się nowość. Jest nią trzeci z serii „U Pana Boga...” film p.t. „U Pana Boga za miedzą”. Podczas weekendu na komedię wybrało się 65 978 osób. Reżyser i scenarzysta produkcji Jacek Bromki oraz jego ekipa z pewnością maja powody do zadowolenia. Jest to nie tylko wynik bardzo dobry jak na polskie warunki, ale jednocześnie lepszy od tego, jaki w trakcie premierowego weekendu osiągnęła druga część serii.

"U Pana Boga za miedzą" zamyka cykl opowiadający o mieszkańcach Królowego Mostu. W komedii ponownie spotykamy starych dobrych znajomych w tym, tych najważniejszych, czyli komendanta i proboszcza. Oczywiście, jak na nową część przystało, nie zabrakło bohaterów zupełnie nowych.

Pierwszą trójkę zamykają wciąż cieszące się niesłabnącą popularnością, zabawne „Potwory kontra obcy”. Animacja, na którą sprzedano dotychczas ponad 666 tysięcy biletów, przyciągnęła w miniony weekend 45 497 widzów.

Ostatnią nowością, jakiej udało się przebić do zestawienia są „Udręczeni”, których obejrzało 26 541 widzów. W porównaniu z wynikami innych prezentowanych w tym roku horrorów jest to wynik dobry. Film zajął piątą lokatę.

„Udręczeni” to oparty na faktach film, opowiadający o pewnej rodzinie, której życie po przeprowadzce do nowego domu zamienia się w koszmar, a zło celuje w ich nastoletniego syna.

d1ksj6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ksj6w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj