Trwa ładowanie...

Polski Box Office: Żałoba odciągnęła widzów od kin

Polski Box Office: Żałoba odciągnęła widzów od kinŹródło: UIP
dwjbqmv
dwjbqmv

Żałoba narodowa ogłoszona w sobotę oraz kina zamknięte w niedzielę skutecznie zmniejszyły liczbę osób, które w ostatni weekend wybrały się do kin. Ci, którzy zdecydowali się pójść na filmy, zrobili to głównie w piątek, wybierając nowość - animację *"Jak wytresować smoka".*

Film wytwórni Dreamworks pt. "Jak wytresować smoka" w ostatni weekend obejrzało 70 688 Polaków. Obraz zadebiutował na pierwszym miejscu listy box office.

Bohaterem filmu jest nastoletni Wiking mieszkający na wyspie Berk, gdzie walki ze smokami są codziennością. Zbliża się właśnie czas inicjacji i jedyna szansa na udowodnienie plemieniu i ojcu swojej wartości. Kiedy jednak okazuje się, że zamiast wytresować smoka, nastolatek zaprzyjaźnia się z nim, cały jego świat staje na głowie.

Na drugim miejscu znalazła się kolejna nowość - "Starcie tytanów". Produkcję obejrzało 69 056 widzów.

dwjbqmv

Perseusz (Sam Worthington)
, urodzony jako bóg, ale wychowany jak człowiek, nie jest w stanie uratować swojej rodziny przed Hadesem (Ralph Fiennes)
— mściwym bogiem świata zmarłych. Nie mając nic do stracenia, mężczyzna zgłasza się na ochotnika, by poprowadzić wyprawę do zakazanego świata Hadesa i pokonać go, zanim ten odbierze moc Zeusowi (Liam Neeson) i sprowadzi na ziemię chaos.

Wraz z grupą śmiałych wojowników wyrusza w ryzykowną podróż, podczas której będzie walczyć z groźnymi demonami i strasznymi bestiami. Przeżyje tylko wtedy, jeśli uwierzy w swoją boską moc, przeciwstawi się swojemu przeznaczeniu i zacznie pisać swój własny los.

**

Na trzecim miejscu znalazła się ostatnia nowość, film Woody'ego Allena pt. "Co nas kręci, co nas podnieca". Tę komedię zobaczyło w Polsce 32 772 widzów.

dwjbqmv

„Co nas kręci, co nas podnieca” to powrót reżysera na ukochany Manhattan. Fabuła, jak zwykle u mistrza pikantnego humoru, porusza tematykę relacji damsko - męskich, które są dla Allena niewyczerpanym źródłem komediowych inspiracji. 20-letnia Melody (Evan Rachel Wood) ucieka od małomiasteczkowej rodzinnej sielanki i znajduje tymczasową przystań w nowojorskim mieszkaniu ekscentrycznego geniusza Borisa (Larry David).

W nowym mieście wszystko wydaje się ciekawe i kuszące, a kolejne miłosne perypetie pięknej Melody postawią na głowie nie tylko jej życie, ale także wyzwolą nieoczekiwane żądze w jej statecznej matce (znakomita Patricia Clarkson), która przybyła do Nowego Jorku, by uratować córkę z rąk namiętnych amantów.

dwjbqmv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwjbqmv