Trwa ładowanie...
oprac. Kamila Gulbicka
22-03-2019 10:35

Polskie "Maryjki" jadą do Cannes. W filmie zagrała Kasia Nosowska

Debiutancki film Darii Woszek będzie pokazany na jednym z najważniejszych festiwali świata w ramach programu HAF GOES TO CANNES.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Polskie "Maryjki" jadą do Cannes. W filmie zagrała Kasia NosowskaŹródło: Materiały prasowe
d28yavm
d28yavm

"Maryjki”, pierwszy pełnometrażowy film Darii Woszek, zdobył główną nagrodę na prestiżowych targach 17th Hong Kong- Asia Film Financing Forum. Jest nią wyjazd na festiwal w Cannes i możliwość prezentacji filmu w ramach programu HAF GOES TO CANNES.

"Maryjki” znalazły się w elitarnej grupie 10 projektów work-in-progress i były jedynym europejskim tytułem pokazywanym na tych najważniejszych azjatyckich targach filmowych. Główną bohaterką filmu jest 50-letnia Maria, której spokojne życie przerywa hormonalna terapia zastępcza. Zamiast się chować w mieszkaniu pełnym figur Maryjek, szuka zmysłowych przygód.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Poruszający i zabawny komediodramat przypomina, że radość życia nie ma ograniczenia wiekowego. W filmie zobaczymy Grażynę Misiorowską (Maria) oraz Janusza Chabiora, Barbarę Kurzaj, Agnieszką Wosińską, Helenę Sujecką, Sylwestra Piechurę oraz wybitną wokalistkę Katarzynę Nosowską. Autorem zdjęć jest Michał Pukowiec.

d28yavm

Zobacz też: Poszukiwania tożsamości po 50-tce
Producentami filmu są Jutrzenka Studio, koproducenci to Solopan oraz All Muses.

Daria Woszek jest wielokrotnie nagradzaną reżyserką krótkometrażowego filmu "Hycel” z fantastyczną rolą Janusza Chabiora.

Hong Kong – Asia Film Financing Forum to jedne z trzech najważniejszych targów filmowych, podczas których prezentowane są najbardziej obiecujące projekty z Azji oraz całego świata. 17. edycja tego wydarzenia odbyła się między 18 a 20 marca 2019 roku.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d28yavm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28yavm