WP

Poszukiwania tożsamości po 50-tce. Pierwsze klapsy w filmie MARYJKI

Ruszyły zdjęcia do debiutu fabularnego Darii Woszek nagrodzonej za swój poprzedni film HYCEL, który znalazł się na short liście Oscarowej w kategorii filmów krótkometrażowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poszukiwania tożsamości po 50-tce. Pierwsze klapsy w filmie MARYJKI
(Materiały prasowe)
WP

"Maryjki" bo taki nosi tytuł film, opowiada o 50-letniej Marii, która w dojrzałym wieku odkrywa zmysłowość, namiętność oraz radość życia. To historia o podmiotowości kobiet i cenie jaką muszą
zapłacić za bycie sobą. To niebanalny komediodramat o którym reżyserka mówi: "Maryjki – są historią o znajdowaniu siebie, wyjściu poza stereotypy kulturowe, społeczne czy biologiczne.

Swoje poszukiwania korzeni i "tożsamości” kobiecości rozpoczęłam od rozmów z matką i przyjaciółkami, które już przekroczyły ten wiek albo są już blisko. Odkryły, że to jest czas, w którym mogły już przestać wypełniać społeczne i kulturowe role. Zaczęły pytać same siebie "kim jestem?” Kim jestem, jeżeli nie określam siebie jako córka, matka, mężatka, kochanka, czy aktorka?

WP

W roli głównej została obsadzona aktorka Teatru z Opola Grażyna Misiorowska, której będą partnerować m.in Helena Sujecka ( Niewinne, Małe Sztuczki, Dowłatow) Sylwester Piechura ( Teatr Opole), Janusz Chabior (Kołysanka, Służby specjalne, Botoks), Barbara Kurzaj ( Moje córki krowy, Pod mocnym Aniołem), Krzysztof Zawadzki ( Lejdis, Kochankowie z Marony).
Operator Michał Pukowiec ( Diablo, Fanatyk) , Muzyka Bartosz Chajdecki ( Bogowie, Chce się żyć).

Materiały prasowe
Podziel się

* Film na ekrany wejdzie w 2019 roku. Produkcja Jutrzenka Studio w koprodukcji z Solopan i All Muses.*

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP