Trwa ładowanie...

Poszukiwania tożsamości po 50-tce. Pierwsze klapsy w filmie MARYJKI

Ruszyły zdjęcia do debiutu fabularnego Darii Woszek nagrodzonej za swój poprzedni film HYCEL, który znalazł się na short liście Oscarowej w kategorii filmów krótkometrażowych.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Poszukiwania tożsamości po 50-tce. Pierwsze klapsy w filmie MARYJKIŹródło: Materiały prasowe
d4bhabo
d4bhabo

"Maryjki" bo taki nosi tytuł film, opowiada o 50-letniej Marii, która w dojrzałym wieku odkrywa zmysłowość, namiętność oraz radość życia. To historia o podmiotowości kobiet i cenie jaką muszą
zapłacić za bycie sobą. To niebanalny komediodramat o którym reżyserka mówi: "Maryjki – są historią o znajdowaniu siebie, wyjściu poza stereotypy kulturowe, społeczne czy biologiczne.

Swoje poszukiwania korzeni i "tożsamości” kobiecości rozpoczęłam od rozmów z matką i przyjaciółkami, które już przekroczyły ten wiek albo są już blisko. Odkryły, że to jest czas, w którym mogły już przestać wypełniać społeczne i kulturowe role. Zaczęły pytać same siebie "kim jestem?” Kim jestem, jeżeli nie określam siebie jako córka, matka, mężatka, kochanka, czy aktorka?

W roli głównej została obsadzona aktorka Teatru z Opola Grażyna Misiorowska, której będą partnerować m.in Helena Sujecka ( Niewinne, Małe Sztuczki, Dowłatow) Sylwester Piechura ( Teatr Opole), Janusz Chabior (Kołysanka, Służby specjalne, Botoks), Barbara Kurzaj ( Moje córki krowy, Pod mocnym Aniołem), Krzysztof Zawadzki ( Lejdis, Kochankowie z Marony).
Operator Michał Pukowiec ( Diablo, Fanatyk) , Muzyka Bartosz Chajdecki ( Bogowie, Chce się żyć).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4bhabo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bhabo