Trwa ładowanie...

"Pomniejszenie" takiej wizji przyszłości jeszcze nie było. Będzie nominacja do Oscara?

Film został zakwalifikowany do konkursu głównego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Ten fakt jest dużym wyróżnieniem, ponieważ został wyświetlony na tak prestiżowym festiwalu. Obraz jest typowany przez krytyków na kandydata do Oscara 2018. Podobnie jest w przypadku filmu "Mother!", ale ten został zmiażdżony przez znawców filmu. Na rozstrzygnięcie będziemy musieli poczekać. "Pomniejszenie" to wizja przeludnienia planety. Takiego obrazu przyszłości jeszcze w kinie nie widzieliśmy.

Share
"Pomniejszenie" takiej wizji przyszłości jeszcze nie było. Będzie nominacja do Oscara?
Źródło: Youtube.com
dr2sn11

Gala wręczenia Oscarów ma się odbyć w marcu 2018 r. Dopiero w styczniu poznamy tytuły, które otrzymają nominację do prestiżowej nagrody.

Na MMF w Wenecji "Pomnijeszenie" zostało zakwalifikowane do walki o Złotego Lwa, lecz przegrało z "The Shape of Water", obrazem w reżyserii Guillermo del Toro.

dr2sn11

Do sieci trafił zwiastun komedii sci-fi z Matem Damonem i Kirstem Wiig.

Zobacz zwiastun filmu "Pomniejszenie":

Film pokazuje, co może się stać z ludźmi i światem, kiedy naukowcy - próbując znaleźć rozwiązanie problemu przeludnienia - odkrywają sposób na zmniejszenie ludzi do wysokości zaledwie 5 cali. Proponują też trwający 200 lat program przekształcenia rzeczywistości z wielkiej w małą. Ludzie szybko orientują się, jak wygodniejsze i zamożniejsze życie mogą wieść w zminiaturyzowanym świecie. Obietnica lepszego życia kusi także niewyróżniającego się niczym Paula Safranka (Matt Damon) oraz jego żonę Audrey (Kristen Wiig). Oboje decyduą, że chcą istnieć w mniejszym rozmiarze i mniejszym świecie. Ta decyzja zmienia ich życie na zawsze.

dr2sn11

W obsadzie znaleźli się również Christoph Waltz, Jason Sudeikis, Laura Dern, Neil Patrick Harris i Brigette Lundy-Paine.

Alexander Payne stanął za kamerą i napisał scenariusz z Jimem Taylorem, z którym wcześniej zrealizował "Bezdroża", "Schmidta", "Wybory" czy "Złe i gorsze".

Premiera filmu jest planowana na 12 stycznia 2018 r.
Zobacz co dzieje się w kulturze:
dr2sn11

Podziel się opinią

Share
dr2sn11
dr2sn11