ycipk-ghvi0f
ycipk-ghvi0f

Poradnik pozytywnego myślenia - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Poradnik pozytywnego myślenia” (ang. Silver Linings Playbook) to amerykański komediodramat z 2012 roku. Obraz jest adaptacją powieści pod tym samym tytułem autorstwa Matthew Quicka. Za reżyserię i scenariusz odpowiada David O. Russell, muzykę skomponował Danny Elfman, a produkcją zajęli się Bradley Cooper, Bob Weinstein oraz Harvey Weinstein. Światowa premiera obrazu nastąpiła w 2012 roku, podczas 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

Film przedstawia historię Pata Peoplesa (w tej roli Bradley Cooper), nauczyciela, który w wyniku załamania nerwowego trafia na leczenie do szpitala dla psychicznie chorych. Po opuszczeniu kliniki wprowadza się ponownie do domu rodziców, gdzie opiekuje się nim matka. Pat robi wszystko, aby odzyskać dawne życie. Traf chce, że na jego drodze staje pewna szalona sąsiadka (Jennifer Lawrence), która ma za sobą podobnie trudne przejścia i z którą Pat szybko się zaprzyjaźnia.

Film Davida O. Russella odniósł prestiżowy i kasowy sukces. Wśród licznych jego nagród jest Złoty Glob dla Jennifer Lawrence (Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu) i aż osiem nominacji do Oscarów, w tym w kategoriach: Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Jennifer Lawrence w roli Tiffany), Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Bradley Cooper jako Pat Solatano).

W filmie „Poradnik pozytywnego myślenia” w rolach głównych wystąpili: Bradley Cooper jako Pat Solitano, Jennifer Lawrence jako Tiffany Maxwell, Robert De Niro jako Pat Solitano, Sr., Jacki Weaver jako Dolores Solitano, Chris Tucker jako Danny, Julia Stiles jako Veronica, Anupam Kher jako Doktor Patel.

ycipk-ghvi0f

Zobacz również:
Najlepsze filmy z Robertem De Niro

Tytuł oryginalny

Silver Linings Playbook

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

08.02.2013

Czas trwania

122 min.

Obsada
ycipk-ghvi0f
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-ghvi0f
ycipk-ghvi0f