Trwa ładowanie...
d1nvkud

Poruszający moment gali BAFTA. Letitia Wright opowiedziała o swojej walce z depresją

Letitia Wright zdobyła tegoroczną nagrodę BAFTA dla wschodzącej gwiazdy kina. Podczas uroczystej gali zdobyła się na poruszające przemówienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rola siostry Czarnej Pantery przyniosła Wright ogromną popularność
Rola siostry Czarnej Pantery przyniosła Wright ogromną popularność (East News)
d1nvkud

Aktorka odbierając statuetkę postanowiła wykorzystać moment i podzielić się swoją historią. - Postrzegam siebie jako dziecko Boga. Nie mogłabym stać tutaj, nie dziękując Bogu – rozpoczęła emocjonalne przemówienie.

Letitia Wright cieszy się ogromną popularnością, którą przyniosła jej rola Shuri w jednym z ostatnich filmów wytwórni Marvela, "Czarnej Panterze". Zarówno młoda aktorka, jak i cała produkcja zbierają entuzjastyczne recenzje widzów i krytyków ("Czarna Pantera" została doceniona nagrodą SAG dla najlepszej obsady). Wright przyznała, że choć teraz cieszy się sukcesem, prywatnie przechodziła trudny okres i zmagała się z depresją. - Kilka lat temu byłam w głębokiej depresji i poważnie zastanawiałam się nad rzuceniem aktorstwa – mówiła ze sceny. – Wyciągnął mnie z tego Bóg, moja wiara, moja rodzina… – opowiadała.

Zobacz także: Olivia Colman gwiazdą gali BAFTA. Wywołała salwy śmiechu

Wright nie ukrywała, że także wiadomość od kapituły BAFTA, z której dowiedziała się, że znalazła się w gronie wschodzących gwiazd, była dla niej w tym trudnym okresie wyjątkowo ważna. - Pomyślałam: "spróbuję jeszcze raz" – dodała.

Teraz, gdy statuetka trafiła w jej ręce, może się dzielić z fanami swoim szczęściem. Zaznaczyła jednak, że przebyła długa drogę, by cieszyć się sukcesem. - To nie wydarzyło się z dnia na dzień, to nie był sukces na pstryknięcie palca. Cały czas pracuję nad sobą i chciałabym podziękować Bogu, mojej rodzinie, wszystkim, którzy powiedzieli mi „tak”, którzy dostrzegli mój talent i dali mi szansę” – dodała.

d1nvkud

Zobacz także: Nagrody BAFTA 2019 rozdane. "Faworyta" zdeklasowała konkurencję

Dziś Letitia Wright chce wykorzystywać swoją popularność w szczytnym celu. Chce na swoim przykładzie pokazywać, jak ważne jest to, żeby się nie poddawać i dodawać otuchy innym. - Chcę zainspirować młodych ludzi. Nie musicie być młodzi, możecie być w dowolnym wieku, ale chcę zainspirować każdego, kto przechodzi trudny okres. Możecie przechodzić depresję, możecie przechodzić trudny czas w życiu, ale nosić na twarzy uśmiech i nikt tego nie zauważy. (…) Ale Bóg to widzi i was kocha. Jesteście ważni (…) pozwólcie lśnić swojemu światłu – podsumowała w krótkim wystąpieniu.

Zobacz także: Gwiazdy oceniają szansę "Zimnej wojny" na Oscara

d1nvkud

Podziel się opinią

Share

d1nvkud

d1nvkud