Trwa ładowanie...
d31l55u

Powstanie film o tragedii na Broad Peak. Maja Ostaszewska zagra żonę himalaisty

Zdjęcia do nowego filmu Leszka Dawida, reżysera "Jesteś bogiem", mają ruszyć za kilka miesięcy. Aktorka wcielająca się w żyjącą żonę Macieja Berbeki już teraz odczuwa ogromną presję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maja Ostaszewska wraca na duży ekran
Maja Ostaszewska wraca na duży ekran (ONS.pl)
d31l55u

O obsadzeniu Mai Ostaszewskiej w roli Ewy Berbeki w filmie "Broad Peak" poinformował "Fakt". Aktorka podobno spotkała się już z pierwowzorem filmowej postaci, zaś prace na planie ruszą latem.

– Granie żyjącej postaci i opowiadanie prawdziwej historii jest trudne. Z kolei temat himalaizmu w ostatnim czasie zelektryzował Polaków. Maja czuje ogromną presję, ale ma nadzieję, że podoła – mówił dziennikowi znajomy Ostaszewskiej.

Ewa i Maciej Berbeka Archiwum rodzinne
Ewa i Maciej Berbeka (Archiwum rodzinne)

Aktorce będzie partnerował Ireneusz Czop, grający tragicznie zmarłego Macieja Berbekę. Za kamerą stanie Leszek Dawid, który po hicie "Jesteś bogiem" reżyserował serial "Pakt" i "Nielegalni".

d31l55u

Przypomnijmy, że w marcu 2013 roku świat przeżywał wielki sukces czterech polskich himalaistów – pierwsze zimowe wejście na Broad Peak. Chwilę później cała Polska zamarła. Dwóch wspinaczy rozpoczęło dramatyczną walkę o życie, a kiedy ją przegrali, rozgorzała narodowa dyskusja o etyce himalaizmu i partnerstwie w górach. Dysputy i oskarżenia ciągnęły się tygodniami, tymczasem w Zakopanem, z dala od zgiełku, została pogrążona w rozpaczy rodzina Maćka Berbeki – jego żona Ewa i czterech synów. Swoje wspomnienia przedstawiła w wywiadzie-rzece pt. "Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak" (wyd. Prószyński i S-ka, 2016).

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Maja Ostaszewska występowała ostatnio w filmach "Pitbull: Niebezpieczne kobiety", "Ja teraz kłamię" i serialach "Diagnoza" oraz "Druga szansa".

d31l55u

Podziel się opinią

Share
d31l55u
d31l55u