Program TV na niedzielę: "Apocalypto", "Syn Szawła", "Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo" [3‑12-2017]
Dziś w TV "Syn Szawła", czyli obraz, który w 2015 r. stał się światową sensacją. Mel Gibson wstrząśnie jednym z najbrutalniejszych filmów XXI wieku - "Apocalypto”. Nie zabraknie też propozycji dla całej rodziny, gdyż na antenie telewizji WP pojawi się "Kapitan Szablozęby i skarb piratów". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 3 grudnia.
03.12.2017 | aktual.: 03.12.2017 10:36
Wydawało się, że filmowcy wyczerpali tematu Holocaustu, ale "Syn Szawła", zdobywca Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego 2015, dowodzi, że tak nie jest. Węgierski reżyser László Nemes stworzył wstrząsający i hipnotyzujący obraz życia w obozie koncentracyjnym, nakręcony z perspektywy tytułowego Szawła, członka Sonderkommando, człowieka od brudnej roboty, w tym sprzątania i spalania zwłok zagazowanych więźniów. Film stawia pytanie, czy można ocalić ludzkie odruchy w rzeczywistości, która zamienia ludzi w maszyny? Przeczytaj całą recenzję tutaj.
"Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo"
Przez jednych uwielbiany, przez innych mieszanych z błotem. Niezależnie od oceny danego widza, "Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo" to jeden z najważniejszych filmów XXI w., którym George Lucas udowodnił potęgę swojego uniwersum 22 lat po debiucie pierwszej części Sagi. "Mroczne Widmo" zarobiło w 1999 r. ponad 1 mld dol. Akcja filmu przenosi nas w czasy młodości Anakina, który kilkadziesiąt lat później stał się Darthem Vaderem. Mały chłopiec musi pomóc rycerzom Jedi i królowej Amidali w wydostaniu się z pustynnej planety. Aby to zrobić, bierze udział w niebezpiecznym wyścigu śmigaczy. Ta decyzja zaważy na jego przyszłym losie...
"Apocalypto"
"Apocalypto" Mela Gibsona to jeden z najbrutalniejszych filmów w historii, ukazujący świat, który w kinie praktycznie nie istnieje. Film zrealizowany z wielkim rozmachem oraz dramaturgicznym zacięciem i autentyzmem, koncentruje się na zagadkowej cywilizacja Majów, która fascynuje Europejczyków od wieków. To opowiedziana w konwencji przygody historia o ludzkich namiętnościach, dramatach i walce na śmierć i życie, która rozgrywa się w sercu nieprzeniknionej jeszcze przez hiszpańskich konkwistadorów dżungli.
"Kapitan Szablozęby i skarb piratów"
Kapitan Szablozęby i jego załoga sieją postrach na morzach i oceanach. W drodze do rodzimego portu w ich ręce trafia tajemnicza mapa prowadząca do legendarnej Wyspy Skarbów. Według podań, skarbiec króla wyspy kryje bajeczne kosztowności. Kapitan Szablozęby szykuje się do rejsu, lecz jego chciwy konkurent Bjorn Wredny kradnie mu statek, "Mroczną Damę". Złoczyńca nie wie, że pod pokładem skrył się 11-letni Paluch, uczeń Szablozębego, który zrobi wszystko, by jednostka mogła wrócić do prawowitego właściciela.
"Krzyżacy"
"Krzyżacy" Aleksandra Forda, adaptacja powieści Henryka Sienkiewicza, wciąż uznawani są za najbardziej dochodowy film w całej historii polskiej kinematografii – w ciągu kilku miesięcy obejrzały go aż 2 mln widzów; do 1987 roku widownia przekroczyła 32 mln osób. Od samego początku wzbudzali ogromne emocje i podzielili krytykę (byli nawet polskim kandydatem do Oscara, lecz nominacji nie uzyskali). Film Forda to niezwykłe widowisko, które warto sobie przypomnieć nawet 57 lat po premierze na wielkim ekranie.
"Chce się żyć"
Obsypany nagrodami film Macieja Pieprzycy z genialną kreacją Dawida Ogrodnika, uznanego w Gdyni za najlepszego aktora 2017 r. "Chce się żyć" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia cierpiącego na czterokończynowe porażenie mózgowe Mateusza (Dawid Ogrodnik). Chłopak mimo niemożności komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha.
src="https://d.wpimg.pl/1031600158-1003293454/aplikacja.png"/> src="https://d.wpimg.pl/457701298--1013396447/aplikacja.png"/>
ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.