Trwa ładowanie...
d21ylsl

Program TV na niedzielę: "Doktor Strange", "Wymyk", "Ewolucja planety małp" [15-10-2017]

Dziś w TV najmocniejszy polski film 2011 r., nagrodzony na polskich i zagranicznych festiwalach, "Wymyk" z Robertem Więckiewiczem. Ponadto niezwykle widowiskowa, a przy okazji bardzo udana ekranizacja komiksu "Doktor Strange" i "Ewolucja planety małp", pokazująca, że remake klasycznego dzieła nie musi być marną namiastką oryginału. Na kanale WP pojawi się kolejny odcinek programu "Mistrzowie kabaretu". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 15 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Wymyk"
Kadr z filmu "Wymyk" (Materiały prasowe)
d21ylsl

"Wymyk"

Głośny polski dramat obyczajowy, nagrodzony m.in. na Festiwalu w Gdyni (dwa Złote Lwy), Warszawie i rzymskim RIFF, gdzie pokonał 120 produkcji z 40 krajów. "Wymyk", nazywany najmocniejszym filmem 2011 r., opowiada historię braci, Alfreda i Jerzego, którzy w trakcie podróży kolejką podmiejską są świadkami brutalnej napaści na dziewczynę. Młodszy z braci, Jerzy, dzielnie staje w jej obronie, natomiast starszy zawodzi - reaguje poniewczasie i w konsekwencji staje się biernym świadkiem tragedii młodszego brata...

"Wymyk" - TVP 2 00:10

d21ylsl

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

"Doktor Strange"

Plany zekranizowania przygód tego komiksowego bohatera pojawiły się już kilkadziesiąt lat temu, ale dopiero teraz udało się zrealizować ambitny projekt. I to jak! Humor, wizualne fajerwerki i sztuki walki. Marvel z Disneyem ponownie udowadniają, że najlepszymi ekranizacjami komiksów wcale nie są sztampowe superbohaterskie młócki. "Doktor Strange" to bez cienia wątpliwości ta sama półka co "Strażnicy Galaktyki" czy "Ant-Man" - przekonuje Grzegorz Kłos w swojej recenzji (czytaj więcej tutaj). Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów Marvela.

"Doktor Strange" - HBO 3 23:00

d21ylsl

Obejrzyj zwiastun filmu "Doktor Strange":

"Ewolucja planety małp"

Druga część jednej z najlepszych trylogii science fiction ostatnich lat. Rosnąca w siłę rasa genetycznie zmutowanych małp pod wodzą Cezara zmaga się z grupą ludzi, którzy przetrwali atak śmiertelnego wirusa, siejącego spustoszenie dziesięć lat wcześniej. Rozejm, który udaje im się osiągnąć, okazuje się krótkotrwały. Świat staje na krawędzi wojny, której zwycięzcy staną się dominującym gatunkiem na Ziemi. W postać Cezara wcielił się ponownie Andy Serkis (Gollum z "Władcy Pierścieni), a partnerują mu m.in. Gary Oldman i Jason Clarke.

d21ylsl

"Ewolucja planety małp" - Polsat 01:50

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

"Mistrzowie kabaretu"

Gratka dla wielbicieli dobrej zabawy i śmiechu. "Mistrzowie kabaretu" to przypomnienie występów największych polskich komików, którzy 8 i 9 maja wystąpili na scenie Teatru Capitol. Gospodarzem wieczoru był Maciej Orłoś. W programie skecze takich gwiazd jak Kabaret Moralnego Niepokoju, Jurki, Ani Mru-Mru i Grzegorza Halamy.

d21ylsl

"Mistrzowie kabaretu" - WP 20:00

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

Obejrzyj zwiastun programu "Mistrzowie kabaretu":

"Wesele"

d21ylsl

Słodko-gorzki komediodramat Wojciecha Smarzowskiego ("Dom zły", "Drogówka", "Wołyń") z udziałem Tamary Arciuch, Bartłomieja Topy czy Macieja Stuhra. Opowieść o prowincjonalnym weselu organizowanym przez małostkowego ojca panny młodej, który zrobi wszystko, aby zgromadzeni goście mieli o nim jak najlepsze zdanie. Problem polega na tym, że nie wszystko idzie zgodnie z przygotowanym przez niego scenariuszem i w pewnym momencie dochodzi do prawdziwej tragedii. Film Smarzowskiego został obsypany nagrodami i moninacjami - zdobył m.in. siedem Orłów (m.in. za najlepszy film i scenariusz) oraz pięć statuetek na Festiwalu Filmowym w Gdyni (m.in. Nagrodę dziennikarzy i Złote Lwy dla Mariana Dziędziela za najlepszą pierwszoplanową rolę męską).

"Wesele" - TVP 2 01:50

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

Obejrzyj zwiastun filmu "Fotograf":

"Fotograf"

d21ylsl

Jeden z najlepszych polskich kryminałów ostatnich lat. Akcja filmu rozpoczyna się w Moskwie. Mieszkańców rosyjskiej stolicy terroryzuje nieuchwytny seryjny morderca o przydomku "Fotograf” - przy ciałach ofiar zostawia kartoniki z numerami, stosowane przez ekipy śledcze, kiedy fotografują miejsca zbrodni. Wszystkie tropy prowadzą do Polski i serii dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się tam przed laty. Rosyjska ekipa dochodzeniowa wyrusza do naszego kraju, korzystając na miejscu ze wsparcia oficera lokalnej policji (Adam Woronowicz). W składzie ekipy jest policjantka Natasza – jedyna osoba, która rozmawiała z mordercą i zdołała przeżyć. Jedyna, która jest w stanie go rozpoznać, gdyby doszło do konfrontacji.

"Fotograf" - TVP Polonia 21:40


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d21ylsl

Podziel się opinią

Share
d21ylsl
d21ylsl