Trwa ładowanie...

Program TV na niedzielę: "Doktor Strange", "Wymyk", "Ewolucja planety małp" [15-10-2017]

Dziś w TV najmocniejszy polski film 2011 r., nagrodzony na polskich i zagranicznych festiwalach, "Wymyk" z Robertem Więckiewiczem. Ponadto niezwykle widowiskowa, a przy okazji bardzo udana ekranizacja komiksu "Doktor Strange" i "Ewolucja planety małp", pokazująca, że remake klasycznego dzieła nie musi być marną namiastką oryginału. Na kanale WP pojawi się kolejny odcinek programu "Mistrzowie kabaretu". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 15 października.

Program TV na niedzielę: "Doktor Strange", "Wymyk", "Ewolucja planety małp" [15-10-2017]Źródło: Materiały prasowe
d3bmj54
d3bmj54

"Wymyk"

Głośny polski dramat obyczajowy, nagrodzony m.in. na Festiwalu w Gdyni (dwa Złote Lwy), Warszawie i rzymskim RIFF, gdzie pokonał 120 produkcji z 40 krajów. "Wymyk", nazywany najmocniejszym filmem 2011 r., opowiada historię braci, Alfreda i Jerzego, którzy w trakcie podróży kolejką podmiejską są świadkami brutalnej napaści na dziewczynę. Młodszy z braci, Jerzy, dzielnie staje w jej obronie, natomiast starszy zawodzi - reaguje poniewczasie i w konsekwencji staje się biernym świadkiem tragedii młodszego brata...

"Doktor Strange"

Plany zekranizowania przygód tego komiksowego bohatera pojawiły się już kilkadziesiąt lat temu, ale dopiero teraz udało się zrealizować ambitny projekt. I to jak! Humor, wizualne fajerwerki i sztuki walki. Marvel z Disneyem ponownie udowadniają, że najlepszymi ekranizacjami komiksów wcale nie są sztampowe superbohaterskie młócki. "Doktor Strange" to bez cienia wątpliwości ta sama półka co "Strażnicy Galaktyki" czy "Ant-Man" - przekonuje Grzegorz Kłos w swojej recenzji (czytaj więcej tutaj). Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów Marvela.

d3bmj54

Obejrzyj zwiastun filmu "Doktor Strange":

Druga część jednej z najlepszych trylogii science fiction ostatnich lat. Rosnąca w siłę rasa genetycznie zmutowanych małp pod wodzą Cezara zmaga się z grupą ludzi, którzy przetrwali atak śmiertelnego wirusa, siejącego spustoszenie dziesięć lat wcześniej. Rozejm, który udaje im się osiągnąć, okazuje się krótkotrwały. Świat staje na krawędzi wojny, której zwycięzcy staną się dominującym gatunkiem na Ziemi. W postać Cezara wcielił się ponownie Andy Serkis (Gollum z "Władcy Pierścieni), a partnerują mu m.in. Gary Oldman i Jason Clarke.

d3bmj54

"Mistrzowie kabaretu"

Gratka dla wielbicieli dobrej zabawy i śmiechu. "Mistrzowie kabaretu" to przypomnienie występów największych polskich komików, którzy 8 i 9 maja wystąpili na scenie Teatru Capitol. Gospodarzem wieczoru był Maciej Orłoś. W programie skecze takich gwiazd jak Kabaret Moralnego Niepokoju, Jurki, Ani Mru-Mru i Grzegorza Halamy.

d3bmj54

Obejrzyj zwiastun programu "Mistrzowie kabaretu":

"Wesele"

Słodko-gorzki komediodramat Wojciecha Smarzowskiego ("Dom zły", "Drogówka", "Wołyń") z udziałem Tamary Arciuch, Bartłomieja Topy czy Macieja Stuhra. Opowieść o prowincjonalnym weselu organizowanym przez małostkowego ojca panny młodej, który zrobi wszystko, aby zgromadzeni goście mieli o nim jak najlepsze zdanie. Problem polega na tym, że nie wszystko idzie zgodnie z przygotowanym przez niego scenariuszem i w pewnym momencie dochodzi do prawdziwej tragedii. Film Smarzowskiego został obsypany nagrodami i moninacjami - zdobył m.in. siedem Orłów (m.in. za najlepszy film i scenariusz) oraz pięć statuetek na Festiwalu Filmowym w Gdyni (m.in. Nagrodę dziennikarzy i Złote Lwy dla Mariana Dziędziela za najlepszą pierwszoplanową rolę męską).

d3bmj54

Obejrzyj zwiastun filmu "Fotograf":

"Fotograf"

Jeden z najlepszych polskich kryminałów ostatnich lat. Akcja filmu rozpoczyna się w Moskwie. Mieszkańców rosyjskiej stolicy terroryzuje nieuchwytny seryjny morderca o przydomku "Fotograf” - przy ciałach ofiar zostawia kartoniki z numerami, stosowane przez ekipy śledcze, kiedy fotografują miejsca zbrodni. Wszystkie tropy prowadzą do Polski i serii dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się tam przed laty. Rosyjska ekipa dochodzeniowa wyrusza do naszego kraju, korzystając na miejscu ze wsparcia oficera lokalnej policji (Adam Woronowicz). W składzie ekipy jest policjantka Natasza – jedyna osoba, która rozmawiała z mordercą i zdołała przeżyć. Jedyna, która jest w stanie go rozpoznać, gdyby doszło do konfrontacji.

d3bmj54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bmj54