Trwa ładowanie...

Program TV na niedzielę: "Symetria", "Ucho prezesa", "Iron Man" [25-02-2018]

Dziś w TV wstrząsający obraz polskiego więziennictwa w dramacie "Symetria", a także hollywoodzkie widowisko "Iron Man", nie tylko dla fanów komiksowego pierwowzoru. Angelina Jolie pojawi się w odważnych scenach w thrillerze "Złodziej życia", zaś w Telewizji WP obejrzymy kolejne odcinki komediowego hitu "Ucho prezesa". Sprawdź, co jeszcze warto zobaczyć 25 lutego.

Share
Program TV na niedzielę: "Symetria", "Ucho prezesa", "Iron Man" [25-02-2018]Źródło: Youtube.com, fot: calytwojfilm
d3jaqjd

"Symetria"

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów nakręconych na początku XXI wieku. Reżyser w najdrobniejszych szczegółach przedstawił codzienność więźniów jednego z zakładów karnych, ukazując rytuały skazanych, proces "rekrutacji" grypsujących oraz wewnętrzną hierarchię. Głównym bohaterem "Symetrii" jest Łukasz (Łukasz Machnacki). Mężczyzna zostaje bezpodstawnie oskarżony o napaść na staruszkę i osadzony w areszcie. Przerażony bohater nie wie, jak ma zachować się za kratami. Za namową pierwszego spotkanego kompana z celi, prosi o przydział do grupy więźniów grypsujących. Łukasz trafia wówczas pod skrzydła niejakiego "Kosiora" (Mariusz Jakus)
. Jego towarzyszami niedoli zostają także Dawid (Andrzej Chyra)
, "Siwy" (Marcin Jędrzejewski)
, Albert (Borys Szyc)
i Roman (Janusz Bukowski)
.

Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, wciela się w tytułowego prezesa, którego pierwowzorem jest lider partii rządzącej. Polityk zasiada w swoim gabinecie, gdzie przyjmuje zarówno przedstawicieli obozu rządowego, by słuchać sprawozdań oraz przekazywać dalsze instrukcje, jak i opozycji. W każdym odcinku zjawia się tam inny gość, a wydarzenia nawiązują do aktualnych spraw, które rozgrywają się na najwyższych szczeblach władzy w Polsce.

d3jaqjd

Oglądaj "Ucho prezesa" w Telewizji WP:

Robert Downey Jr. jako multimiliarder i geniusz Tony Stark, zakładający zbroję Iron Mana, jest dziś nieodzownym elementem filmowego uniwersum Marvela. Ale jak to się wszystko zaczęło? Przekonacie się, oglądając pierwszy film z serii "Iron Man" z 2008 r. Widowiskowa opowieść o jednym z najpopularniejszych superbohaterów trzyma w napięciu od początku do samego końca. Przystojni mężczyźni (Robert Downey Jr., Jeff Bridges), piękne kobiety (Gwyneth Paltrow, Leslie Bibb) i mnóstwo wybuchowej akcji to doskonały przepis na udany seans przed telewizorem.

d3jaqjd

Obejrzyj zwiastun filmu "Iron Man":

"Złodziej życia"

W filmie w reżyserii D.J. Caruso Angelina Jolie wciela się w postać agentki specjalnej FBI, Illeany Scott, która prowadzi bardzo skomplikowane śledztwo w sprawie nieuchwytnego od 20 lat mordercy. Niebezpieczny psychopata nie tylko brutalnie morduje swoje ofiary, ale także przejmuje ich osobowość. "Złodziej życia" z 2004 r. nie jest najbardziej znanym filmem Jolie, ale jej fani z pewnością zapamiętali rozbierane sceny z udziałem ulubionej aktorki.

"King Kong"

Po sukcesie "Władcy Pierścieni" Peter Jackson wziął na warsztat kolejny kultowy utwór, kręcąc niezwykłe widowisko z wielką małpą na pierwszym planie. "King Kong" z 2005 r. pochłonął ponad 200 mln budżetu, zarabiając w kinach ponad pół miliarda dol. Mocną stroną filmu Jacksona są, podobnie jak we "Władcy Pierścieni", efekty specjalne. Generowana komputerowo postać King Konga wspierana jest mimiką i ruchami brytyjskiego aktora Andy'ego Serkisa. Oprócz niego w obsadzie znaleźli się m.in. Naomi Watts, Jack Black i Adrien Brody.

d3jaqjd

"Ciało"

Komedia, a zarazem pastisz filmów gangsterskich zrealizowany przez Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza ("Pół serio"). Drobny złodziejaszek Goldi przewozi pociągiem walizkę z kosztownościami skradzionymi z kościoła. W przedziale z mężczyzną siedzi Wolter, któremu ciężka walizka spada na głowę w trakcie ostrego hamowania. Po chwili Goldi z przerażeniem odkrywa, że współpasażer jest martwy. Nie chcąc ściągać na siebie podejrzeń, złodziej zaczyna udawać, że Wolter jest jego śpiącym znajomym.

d3jaqjd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jaqjd
d3jaqjd