Trwa ładowanie...
d2fjp1o

Program TV na piątek: "9 kompania", "Interstellar", "Shrek", "Steve Jobs" [28-04-2017]

Piątkowy wieczór przed telewizorem upłynie nam pod znakiem takich hitów jak rosyjska "9 kompania", "Rekrut" z Alem Pacino i Colinem Farrellem w rolach głównych, "Interstellar" czy "Steve Jobs". Po raz kolejny warto sobie przypomnieć pierwszą część "Shreka", a dla miłośników dobrych seriali przygotowaliśmy "Most nad Sundem", emitowany w Telewizji WP. Sprawdź, co jeszcze ciekawego pojawi się na małym ekranie 28 kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Artur Smolyaninov jako Liuty w filmie "9 kompania"
Artur Smolyaninov jako Liuty w filmie "9 kompania" (Materiały prasowe)
d2fjp1o

*"9 kompania" *

Jeden z najmocniejszych filmów wojennych XXI wieku. Rosyjski film opiera się na prawdziwej historii kompanii, która w trakcie działań w Afganistanie została zapomniana przez własne dowództwo. W efekcie walcząc z przeważającym siłami talibów, została całkowicie zmasakrowana. Pomoc przyszła zbyt późno.

"9 kompania" - Fokus TV 22:00

"Most nad Sundem

d2fjp1o

Historia “Mostu nad Sundem” koncentruje się na pracy szwedzkich i duńskich detektywów, którzy prowadzą swoje śledztwa na dwóch przeciwległych brzegach cieśniny Sund. Tytułowy most jest łącznikiem między Kopenhagą a Malmo. Historia pierwszego sezonu rozpoczyna się w momencie, gdy na samym środku granicznego mostu policja odnajduje ludzkie zwłoki przecięte w pół. Dwójka detektywów: Saga Norén (w tej roli Sofia Helin) z Malmo i Martin Rohde (Kim Bodnia) z Kopehnagi muszą w tej sytuacji połączyć siły, by rozwikłać zagadkę nietypowego zabójstwa.

"Most nad Sundem” - Telewizja WP 23:50

"Rekrut"

Wciągający thriller z Colinem Farrellem i Alem Pacino w rolach głównych. James Clayton (Colin Farrell) to jeden z najbardziej obiecujących absolwentów wyższych uczelni w całych Stanach Zjednoczonych. Zostaje zauważony przez Waltera Burke'a (Al Pacino), agenta CIA. Burke chce go zwerbować do pracy w Agencji. James nie sprawia wrażenia typowego agenta, jednak podejmuje wyzwanie i traktuje tę ofertę jako ciekawą odskocznię od dotychczasowego, normalnego życia. Zanim jednak otrzyma swoją odznakę, James musi przejść wyjątkowo trudne szkolenie.

d2fjp1o

"Rekrut" - Polsat Film 21:00

"Shrek"

Animacja studia DreamWorks to jeden z kilku hitów filmowych, jakie znajdziemy w dzisiejszym programie TV. Nagrodzona Oscarem produkcja jest gwarantem doskonałej rozrywki. Historia samolubnego ogra, który wraz z gadatliwym osłem wyrusza w misję uratowania pięknej królewny Fiony, rozbawi zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych kinomanów. „Shrek” stanowi jedyną w swoją rodzaju mieszankę kilku popularnych baśni, okraszoną rozbrajającymi dialogami, zabawnymi postaciami oraz doskonałym humorem sytuacyjnym. Mimo upływu 16 lat od premiery, film ani trochę nie stracił na swojej atrakcyjności.

"Shrek" - TVN 20:00

"Steve Jobs"

"Steve Jobs" to fascynująca opowieść o życiu i dążeniu do sukcesu jednego z najważniejszych ludzi XX i XXI wieku, architekta dzisiejszej myśli technologicznej. To zarazem intymny portret geniusza. W roli tytułowej zobaczymy Michaela Fassbendera. Na ekranie towarzyszą mu laureatka Oscara Kate Winslet jako Joanna Hoffman, Jeff Daniels oraz Seth Rogen.

d2fjp1o

"Steve Jobs" Canal+ Family HD 23:40

"Interstellar”

Kolejnym hitem do obejrzenia dziś wieczorem w TV jest "Interstellar” Christophera Nolana. Na ziemi zaczyna brakować pożywienia. Zespół badaczy odkrywa, że we wszechświecie istnieje czarna dziura, przez którą możliwe jest dostanie się na planetę, gdzie panują warunki zdatne do życia. Grupa śmiałków zostaje wysłana w kosmos. W czasie podróży dochodzi do groźnego wypadku. Film oparty na teorii naukowej Kipa Thorne’a. W rolach głównych Matthew McConaughey, Anne Hathaway i Jessica Chastain.

d2fjp1o

"Interstellar” - TVN 22:00

"Demon"

"Demon” Marcina Wrony to mroczny thriller opowiadający o losach Piotra. Mężczyzna przyjeżdża do Polski z Anglii, aby wziąć ślub ze swoją ukochaną. Od przyszłego teścia bohater otrzymuje stary dom. Dzień przed weselem pan młody znajduje nieopodal podarowanej posesji ludzkie szczątki. W trakcie oględzin dochodzi do przykrego wypadku, który doprowadza Piotra do utraty przytomności. Kilkanaście godzin później rozpoczynają się uroczystości weselne. Panna młoda oraz jej brat dostrzegają, że z Piotrem zaczynają się dziać bardzo niepokojące rzeczy. W rolach głównych występują: Itay Tiran, Agnieszka Żulewska i Tomasz Schuchardt. Film Marcina Wrony wzbudził zachwyt nie tylko rodzimych recenzentów, ale także został dostrzeżony przez amerykańskich krytyków, którzy uznają "Demona" za jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat.

"Demon" - Canal+ Film HD 01:20

"2012"

Dziś w TV najdroższy koniec świata, jaki widzieliśmy w kinach. Film katastroficzny Rolanda Emmericha, twórcy "Dnia niepodległości" czy "Godzilli", kosztował 200 mln dol., ale był warty każdego wydanego centa. Obraz stał się światowym przebojem i do dziś pozostaje jednym z najlepszych widowisk w swojej kategorii. Scenariusz "2012" nawiązuje do starożytnego kalendarza Majów, który dokładnie wskazuje datę końca świata i mówi o zjawiskach, które miały mu towarzyszyć. W 2012 roku okazuje się, że pradawny lud z Ameryki miał rację.

"2012" - Polsat Film 23:20


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d2fjp1o

Podziel się opinią

Share

d2fjp1o

d2fjp1o