Trwa ładowanie...
d8vby6g

Program TV na piątek: "Koliber", "Gdzie jest Dory", "Córki Dancingu" [4-05-2017]

Dziś w TV Agata Buzek pocałuje wielka gwiazdę Hollywood w bardzo nietypowym, jak na produkcje z udziałem Jasona Stathama, filmie zatytułowanym "Koliber". Oprócz tego polecamy "Gdzie jest Dory", czyli świetną animację dla całej rodziny i docenione na polskich i zagranicznych festiwalach "Córki dancingu". Na kanale Telewizji WP pojawi się kolejny odcinek serialu "Most nad Sundem". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w piątkowy wieczór.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agata Buzek i Jason Statham w filmie "Koliber"
Agata Buzek i Jason Statham w filmie "Koliber" (Materiały prasowe)
d8vby6g

"Koliber"

Rola Buzek u boku Stathama była kilka lat temu sporym zaskoczeniem. Aktorka nie chwaliła się swoim występem w prasie, media branżowe i plotkarskie trochę ten fakt przegapiły, a film trafił na polski rynek tylnymi drzwiami – mając premierę od razu na DVD i Blu-ray. Wbrew pozorom "Koliber" to nie typowy akcyjniak ze Stathamem. Scenarzysta Steven Knight, mający na koncie m.in. "Niewidocznych" napisanych dla Stephena Frearsa i "Wschodnie obietnice" dla Davida Cronenberga, postanowił spróbować sił jako reżyser. Agata Buzek gra rolę Cristiny, polskiej siostry zakonnej, która pewnego dnia pomaga bohaterowi granemu przez Stathama. Ten, uciekając przed mafią, przejmuje tożsamość przypadkowego mężczyzny.

"Koliber" - TV Puls 22:00

"Gdzie jest Dory"

d8vby6g

W kontynuacji "Gdzie jest Nemo?" głównego bohatera zastąpiła rybka Dory, która cierpi na utratę pamięci krótkotrwałej. Jej historię poznajemy, gdy udaje się w podróż do Kalifornii, aby odnaleźć utraconą rodzinę. Dory nie jest w swoich poszukiwaniach osamotniona. Animację zaludnia masa zabawnych postaci, np. marudna ośmiornica Hank czy waleń Bailey, mający problemy z echolokalizacją, czy samica rekina wielorybiego, która dla odmiany jest krótkowzroczna. "Ułomność" każdego z bohaterów jest czytelnym komunikatem: w grupie można zdziałać więcej.

"Gdzie jest Dory?" - HBO 2 19:20

"Most nad Sundem"

Historia “Mostu nad Sundem” koncentruje się na pracy szwedzkich i duńskich detektywów, którzy prowadzą swoje śledztwa na dwóch przeciwległych brzegach cieśniny Sund. Tytułowy most jest łącznikiem między Kopenhagą a Malmo. Historia pierwszego sezonu rozpoczyna się w momencie, gdy na samym środku granicznego mostu policja odnajduje ludzkie zwłoki przecięte w pół. Dwójka detektywów: Saga Norén (w tej roli Sofia Helin) z Malmo i Martin Rohde (Kim Bodnia) z Kopehnagi muszą w tej sytuacji połączyć siły, by rozwikłać zagadkę nietypowego zabójstwa.

d8vby6g

"Most nad Sundem" - Telewizja WP 23:40

"Córki dancingu"

Obraz w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, nagrodzony m.in. na festiwalach w Gdyni i Sundance, to niecodzienna mieszanka polskiego musicalu i surrealistycznego horroru. ''Córki dancingu'' opowiadają historię dwóch nastolatek, Złotej i Srebrnej, które poznają świat warszawskich dancingów lat 80. Dziewczyny dołączają do zespołu muzyków i błyskawicznie stają się sensacją nocnego życia stolicy. Nie są to jednak zwykłe nastolatki, lecz syreny, skrywające drapieżną naturę.

d8vby6g

"Córki Dancingu" - Canal+ 01:40

"Piramida strachu"

Zapomniany hit lat 80. W "Piramidzie strachu" młodzi Sherlock Holmes i John Watson poznają się w jednej z londyńskich szkół. Marzeniem Watsona jest zostać lekarzem, natomiast Holmes, od dziecka przejawiający duże zainteresowanie kryminalistyką, jest stałym bywalcem biura sierżanta Lestrade'a pracującego w Scotland Yardzie. Nieoczekiwanie para przyjaciół wpada na trop tajemniczej zbrodni, w którą wmieszana jest pewna sekta.

"Piramida strachu" - TVN 7 20:00

"To ja złodziej"

Kultowy dramat sensacyjny Jacka Bromskiego z Danielem Olbrychskim, Januszem Gajosem, Anną Romantowską i Janem Urbańskim w rolach głównych. "To ja złodziej” to świetny i niesłusznie zapomniany film o nastolatku kradnącym radia samochodowe, który marzy o dołączeniu do prawdziwego gangu. Aby się wykazać, chłopak podejmuje bardzo ryzykowne działanie.

d8vby6g

"To ja złodziej" - TVP HD 21:35

"Inni"

Kultowy film grozy z niezapomnianą rolą Nicole Kidman. "Inni" nie epatują drastycznymi scenami morderstw czy nieprawdopodobnymi kreaturami, dybiącymi na życie głównych bohaterów. Twórcy wykorzystali niezwykle proste i konwencjonalne środki formalne - grę światłem i dźwiękiem, które jedynie sugerują czyhające niebezpieczeństwo, a nas przyprawiają o zawał. Dzięki świetnemu pomysłowi, realizacji i zwrotowi akcji, "Inni" to jeden z najważniejszych filmów początku XXI wieku.

"Inni" - CBS Europa 19:00


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d8vby6g

Podziel się opinią

Share

d8vby6g

d8vby6g