Trwa ładowanie...
program tv

Program TV na piątek: "Strefa ciszy", "Mad Max: Na drodze gniewu", "Fuks", "Magnat" [12-05-2017]

Dziś w TV wielokrotnie nagradzany "Magnat" Filipa Bajona z przełomową rolą Bogusława Lindy, wstrząsająca "Strefa ciszy", komedia "Fuks" z młodym Maciejem Stuhrem i jedno z największych widowisk ostatnich lat - "Mad Max: Na drodze gniewu". Na kanale WP pojawi się kolejny odcinek kryminalnego serialu "Most nad Sundem", a to tylko część atrakcji, jakie polecamy na piątkowy wieczór. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 12 maja.

Share
Program TV na piątek: "Strefa ciszy", "Mad Max: Na drodze gniewu", "Fuks", "Magnat" [12-05-2017]
Źródło: Materiały prasowe
d3zlzjk

Jeden z najmocniejszych filmów 2000 roku. Obraz Krzysztofa Langa (scenariusz i reżyseria) to historia młodego małżeństwa (Edyta Olszówka i Szymon Bobrowski)
, któremu w środku lasu psuje się samochód. Para postanawia się rozdzielić – mężczyzna zostaje przy wyładowanym po brzegi aucie, zaś Iza rusza w kierunku przystanku PKS. Zamiast autobusu kobieta trafia na samochód z czterema mężczyznami, którzy zabierają ją na libację. Zaniepokojony długą nieobecnością Izy mąż rusza na poszukiwania.

"Magnat"

Film, który uczynił z Bogusława Lindy najlepszego polskiego aktora na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Historyczny dramat Filipa Bajona przenosi widza do roku 1900 i stanowi luźną interpretację dziejów książąt pszczyńskich. Bogusław Linda, wcielający się w rolę Bolko, wystąpił u boku takich sław jak Jan Englert, Jan Nowicki, Grażyna Szapołowska czy Jerzy Trela. Pomimo 30 lat na karku "Magnat" pozostaje filmem, obok którego nie można przejść obojętnie.

d3zlzjk

"Fuks"

Polska komedia z młodym Maciejem Stuhrem w roli głównej. Aleks (Maciej Stuhr)
wie, co to znaczy huczne obchody 18. urodzin. Dwa rozbite radiowozy, podpalenie, wybuchy to bilans jego "osiemnastki". Wesołym solenizantem zaczyna interesować się policja, zwłaszcza doświadczony inspektor (Janusz Gajos)
, stosujący niekonwencjonalne metody śledcze. W życiu 18-latka pojawia się również piękna dziewczyna.

"Mad Max: Na drodze gniewu"

Zdobywca największej liczby Oscarów w 2016 roku i prawdziwy pokaz geniuszu George'a Millera, autora trylogii „Mad Max”. „Na drodze gniewu” to pełna niesamowitych akcji, efektów specjalnych i zapierających dech w piersi wybuchów opowieść o postapokaliptycznym świecie. Max (Tom Hardy)
pojmany przez ludzi Wiecznego Joe, lokalnego przywódcy, musi sprzymierzyć się ze zbuntowaną Furiosą (Charlize Theron)
i pomóc jej dotrzeć do „ziemi obiecanej”. Wieczny Joe i armia jego wyznawców depczą im po piętach, czyniąc z całej opowieści jeden z najbardziej niebywałych pościgów w historii kina.

d3zlzjk

Historia “Mostu nad Sundem” koncentruje się na pracy szwedzkich i duńskich detektywów, którzy prowadzą swoje śledztwa na dwóch przeciwległych brzegach cieśniny Sund. Tytułowy most jest łącznikiem między Kopenhagą a Malmo. Historia pierwszego sezonu rozpoczyna się w momencie, gdy na samym środku granicznego mostu policja odnajduje ludzkie zwłoki przecięte w pół. Dwójka detektywów: Saga Norén (w tej roli Sofia Helin)
z Malmo i Martin Rohde (Kim Bodnia)
z Kopehnagi muszą w tej sytuacji połączyć siły, by rozwikłać zagadkę nietypowego zabójstwa.

d3zlzjk

Kolejna odsłona przygód Riddicka, którego poznaliśmy w kultowym "Pitch Black" z 2000 roku. Vin Diesel po raz kolejny wraca do roli, dzięki której wybił się w Hollywood. W filmie "Riddick" tytułowy bohater trafia na odludną planetę i staje się celem bezwzględnych łowców. Jego wrogowie nie wiedzą, że Riddick rośnie w siłę i staje się potężniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Klasyczny thriller z Melem Gibsonem i Julią Roberts w rolach głównych. Film opowiada historię nowojorskiego taksówkarza, który jest przekonany, że otaczają go uczestnicy wielkiego spisku. Swoją teorię przedstawia pracownicy Departamentu Sprawiedliwości. Kobieta nie bierze jego słów na poważnie, jednak seria nieoczekiwanych zdarzeń sprawi, że będzie musiała zmienić swoje podejście.

d3zlzjk

Oscarowy (najlepsza aktorka drugoplanowa i reżyser) dramat Johna FordaForda z 1940 roku, będący ekranizacją głośnej powieści Johna Steinbecka o tym samym tytule. Ameryka w czasach kryzysu, rodzina Joadów musi opuścić rodzinne strony w Oklahomie i wyruszyć w podróż za lepszym życiem do Kalifornii. "Grona gniewu", poza dwoma Oscarami i pięcioma nominacjami, był wielokrotnie wyróżniany i umieszczany na listach najważniejszych filmów wszech czasów.

d3zlzjk

Podziel się opinią

Share
d3zlzjk
d3zlzjk