Program TV na piątek: "Syn Szawła", "Autopsja Jane Doe", "Harry Potter i Kamień filozoficzny" [5‑01-2018]

Dziś w TV "Syn Szawła", czyli obraz, który w 2015 r. stał się światową sensacją. Oprócz tego "Autopsja Jane Doe", nazywana najlepszym dreszczowcem ostatnich lat i pierwsza część przygód młodego czarodzieja w ekranizacji kultowej powieści "Harry Potter i Kamień filozoficzny". Na kanale WP pojawi się kryminał "Zabójczy miesiąc miodowy". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 5 stycznia.

Program TV na piątek: "Syn Szawła", "Autopsja Jane Doe", "Harry Potter i Kamień filozoficzny" [5-01-2018]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.01.2018 07:54

Najlepszy dreszczowiec ostatnich lat, który fascynuje i trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Miał być kolejny schematyczny horror, w którym ludzcy bohaterowie muszą się zmierzyć z demonicznie komputerowymi mocami nadprzyrodzonymi, a otrzymaliśmy inteligentną, klimatyczną, igrającą z percepcją widza opowieść o ojcu i synu, którzy są manipulowani przez coś, czego przeważnie nie widać. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy na odludziu znaleziono ciało pięknej dziewczyny. Wszystko wskazuje na to, że ofiara nie zmarła śmiercią naturalną. Dwaj patolodzy sądowi – ojciec i syn – muszą w ciągu jednej nocy ustalić przyczynę zgonu. Jak się wkrótce okaże, z pozoru rutynowe zadanie doprowadzi ich do serii zaskakujących zdarzeń.

Obejrzyj zwiastun filmu "Syn Szawła":

"Syn Szawła"

Wydawało się, że filmowcy wyczerpali tematu Holocaustu, ale "Syn Szawła", zdobywca Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego 2015, dowodzi, że tak nie jest. Węgierski reżyser László Nemes stworzył wstrząsający i hipnotyzujący obraz życia w obozie koncentracyjnym, nakręcony z perspektywy tytułowego Szawła, członka Sonderkommando, człowieka od brudnej roboty, w tym sprzątania i spalania zwłok zagazowanych więźniów. Film stawia pytanie, czy można ocalić ludzkie odruchy w rzeczywistości, która zamienia ludzi w maszyny? Przeczytaj całą recenzję tutaj.

"Zabójczy miesiąc miodowy"

Po ślubie na Hawajach Lindsey i Trevor Forrestowie wypływają w rejs statkiem wycieczkowym. Para poznaje innych pasażerów, z którymi chętnie spędza czas. Podczas jednej z imprez dochodzi do incydentu. Zazdrosny o Lindsey mąż rzuca się z pięściami na mężczyznę, który z nią flirtował. Po interwencji załogi statku wszyscy rozchodzą się do swoich kabin. Nazajutrz okazuje się, że Trevor zaginął. Wszystko wskazuje na to, że wypadł za burtę. Jedna z pasażerek, agentka FBI Gwen Merced, rozpoczyna śledztwo. Podejrzewa, że zaginiony padł ofiarą zbrodni.

"Savages: Ponad bezprawiem"

Amerykański thriller z 2012 r. w reżyserii Olivera Stone’a, twórcy takich przebojów jak "Aleksander", "Urodzeni mordercy" czy "JFK". Film oczarowuje paletą barw, zarówno za sprawą przepięknych kadrów jak i plejady gwiazd. Największą perłą całej produkcji jest występ rewelacyjnego Benicio Del Toro, który powrócił na wielki ekran w jednej ze swoich najciekawszych kreacji w karierze. Słowa uznania należą się także zmysłowej Salmie Hayek. To trzeba zobaczyć.

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny"

Od premiery pierwszej książki o Harrym Potterze minęło ponad 20 lat, ale i tak co roku przybywa dzieciaków (chociaż nie tylko!), które wciągają się w jego świat. Nic więc dziwnego, że telewizja chętnie przypomina spektakularne ekranizacje, które w kinach zarobiły fortunę. "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" to oczywiście pierwszy film nakręcony na podstawie cyklu J.K. Rowling, w którym 11-letni Harry dowiaduje się, że jest osieroconym dzieckiem dwojga potężnych czarodziejów i sam posiada magiczne zdolności. Aby wykorzystać swój potencjał rozpoczyna naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, gdzie przeżywa największą przygodę swojego życia.

"S.W.A.T. Jednostka Specjalna"

Amerykańskie kino akcji z gwiazdorską obsadą (Samuel L. Jackson, Colin Farrell), które może się nie spodobać polskim widzom wyczulonym na stereotypowe postrzeganie naszej narodowości. W jednej z pierwszych scen filmu śledzimy akcję tytułowego oddziału, którego zadaniem jest rozprawienie się z polskim terrorystą. Zaminowawszy mieszkanie nasz rodak grozi strzeleniem sobie w głowę, chyba że spełnione zostanie jego żądanie - dostarczenie "limonki, dwunastopaka piwa i goździkowych fajek". Bohaterom oczywiście udaje się obezwładnić Polaka, co powoduje wysyp ekranowych żartów na temat jego pochodzenia.

"Wrota do piekieł"

Głośny horror z 2009 r., pod którym podpisał się Sam Raimi. Twórca kultowych filmów grozy oraz "Spidermana" powrócił pełnym akcji i efektów specjalnych filmem o młodej kobiecie, która musi stawić czoła demonicznym siłom w walce o własną duszę. W roli głównej występuje znana z filmu Alison Lohman, uważana wówczas za jedną z najlepiej zapowiadających się aktorek młodego pokolenia. "Wrota do piekieł" to mrożące krew w żyłach widowisko tylko dla widzów o mocnych nerwach.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)