Trwa ładowanie...

Program TV na piątek: "Syn Szawła", "Ojciec chrzestny", "Przysięga milczenia" i "Elitarni" [28-07-2017]

Dziś w TV "Wielki Szu" - głośny film reżysera "Samych swoich" i "Rozmów kontrolowanych", który w odróżnienia od nich nie jest komedią. Ponadto "Syn Szawła", czyli wstrząsający obraz, który w 2015 roku stał się światową sensacją. Nie zabraknie także legendarnego "Ojca chrzestnego", zaś w telewizji WP zadebiutuje thriller "Przysięga milczenia", wyreżyserowany przez ojca Jake'a i Maggie Gyllenhaal. Warto wspomnieć również o "Elitarnych" z gwiazdą popularnego dziś serialu "Narcos". Sprawdź dokładnie, co warto obejrzeć 28 lipca.
Share
"Syn Szawła"
"Syn Szawła"Źródło: Materiały prasowe
d3tka87

"Syn Szawła"

Wydawało się, że filmowcy wyczerpali tematu Holocaustu, ale "Syn Szawła", zdobywca Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego 2015, dowodzi, że tak nie jest. Węgierski reżyser László Nemes stworzył wstrząsający i hipnotyzujący obraz życia w obozie koncentracyjnym, nakręcony z perspektywy tytułowego Szawła, członka Sonderkommando, człowieka od brudnej roboty, w tym sprzątania i spalania zwłok zagazowanych więźniów. Film stawia pytanie, czy można ocalić ludzkie odruchy w rzeczywistości, która zamienia ludzi w maszyny? Przeczytaj całą recenzję tutaj.

"Syn Szawła" - Cinemax 20:00

Obejrzyj zwiastun filmu "Syn Szawła":

"Ojciec chrzestny"

Jedno z najważniejszych dzieł z gatunku kina gangsterskiego. Obsypany nagrodami (trzy Oscary, pięć Złotych Globów) film w reżyserii Francisa Forda Coppoli przenosi widzów do Stanów Zjednoczonych z końca lat 40. XX wieku i opowiada historię mafijnej rodziny dowodzonej przez starzejącego się Dona Corleone. Tytułowy ojciec chrzestny musi przekazać władzę swojemu następcy, nie spodziewa się jednak, że będzie nim jego syn Michael (Al Pacino), który dotychczas stronił od nielegalnych interesów rodziny.

d3tka87

"Ojciec chrzestny" - TVN 22:40

"Przysięga milczenia"

Spokój cichego, zamieszkanego przez amiszów miasteczka Painter's Mill w Ohio zakłóca seria brutalnych morderstw. Wszyscy są w szoku. Jedną z najbardziej pokrzywdzonych osób jest młoda Kate Burkholder. Trauma sprawia, że dziewczyna postanawia opuścić społeczność i szukać szczęścia w nowym miejscu. Piętnaście lat później jako dorosła kobieta decyduje się wrócić do rodzinnego miasta. Przyjmuje posadę szefa policji. Wydaje się, że uporała się już z trudną przeszłością. Okazuje się, że tajemniczy zabójca nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

"Przysięga milczenia" - WP 21:00

Obejrzyj zwiastun filmu "Przysięga milczenia":

*"Van Helsing" *

d3tka87

Prawdziwa gratka dla fanów mocnych wrażeń. Horror przygodowy z udziałem Hugh Jackmana w roli tytułowego łowcy potworów, który debiutował na ekranach kin w "Drakuli" Brama Stokera z 1931 roku. "Van Helsing" zabiera widza w niesamowitą podróż do Transylwanii, gdzie tytułowy bohater musi na wniosek Watykanu stawić czoła legendarnemu wampirowi.

"Van Helsing" - AXN 21:00

"Elitarni"

Jeden z najmocniejszych obrazów XXI wieku, zabierający widzów do brutalnego świata brazylijskiej faveli. Nominowany do Oscara scenarzysta "Miasta Boga" Bráulio Mantovani podjął współpracę z José Padilhą, twórcą słynnego dokumentu "Autobus 174". Ich wspólny film "Elitarni" oparty został na autentycznych zdarzeniach, które miały miejsce w Rio de Janeiro. Film wywołał olbrzymie kontrowersje w Brazylii, m. in. ze względu na ukazane w nim sceny przemocy, której dopuszczają się brazylijscy policjanci, prowadząc czystki w dzielnicach nędzy.

d3tka87

"Elitarni" - Ale Kino+ HD 20:10

"Wielki Szu"

"Wielki Szu" to jeden z największych kinowych przebojów 1983 roku w Polsce. Obejrzało go wówczas ponad 2 miliony widzów, a recenzenci rozpływali się w zachwytach. Kultowy polski film Sylwestra Chęcińskiego, kojarzonego przede wszystkim z trylogią o Kargulu i Pawlaku. "Wielki Szu" to historia tytułowego szulera, który po wyjściu z więzienia chciałby się ustatkować i nie wracać do hazardu. Żona jednak już dawno ułożyła sobie życie na nowo. Próbując znaleźć ustronne miejsce do zamieszkania, "Szu" trafia do miejscowości Lutyń, ale zamiast kupić dom, ogrywa w karty lokalnego prominenta i ucieka do Wrocławia. Przy okazji poznaje taksówkarza Jurka, który bardzo chciałby poznać tajniki karcianych oszustw. "Szu" niechętnie udziela mu pierwszych lekcji.

"Wielki Szu" - Stopklatka TV 00:30

Obejrzyj zwiastun filmu "Zabić, jak to łatwo powiedzieć":

"Zabić, jak to łatwo powiedzieć"

Mocny, a zarazem bardzo nastrojowy kryminał z niecodzienną kreacją Brada Pitta. W gwiazdorskiej obsadzie znalazł się także Ray Liotta i nieodżałowany James Gandolfini ("Rodzina Soprano"). Film powstał w oparciu o powieść "Cogan's Trade" George'a V. Higginsa. Opowiada o karierze w świecie mafii i brudnych rozgrywek. Główny bohater, Jackie Cogan (Brad Pitt) to płatny zabójca, który potrafi bezbłędnie ocenić słabości innych ludzi. Cogan zostaje wynajęty, by odzyskać pieniądze skradzione podczas mafijnej gry w pokera i wymierzyć karę tym, którzy zdecydowali się na tak bezczelnie głupi skok. Przemierzając ulice Nowego Orleanu ze spokojem niesie zagładę tym, którzy na nią zasłużyli - a także tym, którzy po prostu nie mają szczęścia.

"Zabić, jak to łatwo powiedzieć" - Polsat Film 23:15


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d3tka87

Podziel się opinią

Share
d3tka87
d3tka87