Przeżyła na roztrzaskanym jachcie na oceanie 41 dni. Powstał o niej film

Film „41 dni” opowiada prawdziwą historię Tami Ashcraft, której jacht został zniszczony przez huragan na Pacyfiku. Kobieta przeżyła i przy okazji uratowała rannego męża. Premiera 6 lipca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na jachcie, zanim jeszcze uderzył huragan. Kadr z filmu "41 dni"
Na jachcie, zanim jeszcze uderzył huragan. Kadr z filmu "41 dni" (Rabbit Action)
WP

Tami Oldham Ashcraft jest zapaloną żeglarką, w życiu przepłynęła już ponad 50 tysięcy mil. Gdy wraz z narzeczonym wyruszyła w beztroski rejs po Pacyfiku, ich miłosną wyprawę przerwał jeden z największych huraganów w historii.

W wyniku spotkania z nieokiełznanym żywiołem Richard został ciężko ranny, a Tami musiała pokonać praktycznie w pojedynkę piętrzące się przeszkody.

Shailene Woodley o swojej roli:

WP

Dziesięć lat po tych traumatycznych wydarzeniach z pomocą pisarki Susei McGearhart, Tami zdecydowała się wydać książkę „Red Sky in Mourning”. Stała się bestsellerem i z miejsca zainteresowała wielu filmowców.

Jej historia doczekała się w końcu ekranizacji. Już 6 lipca na ekrany kin wejdzie inspirowany tymi dramatycznymi wydarzeniami film „41 dni nadziei”.

To poruszająca opowieść o walce z bezmiarem oceanu i własną słabością w oczekiwaniu na ratunek. W rolach głównych wystąpili Shailene Woodley („Gwiazd naszych wina”) oraz Sam Clafin („Love, Rosie”).

WP

Tami i Richard, dwoje szaleńczo zakochanych młodych żeglarzy wyrusza w rejs przez Pacyfik do odległej o tysiące kilometrów Kalifornii. Nie mają pojęcia, że płyną wprost na spotkanie jednego z największych huraganów w historii. Ich jacht w starciu z żywiołem nie ma żadnych szans. Cudem udaje im się ocaleć, ale łódź jest w ruinie, a ciężko ranny Richard nie jest w stanie żeglować. Tami nie mogąc liczyć na pomoc z zewnątrz, musi znaleźć w sobie siłę, by na pokładzie roztrzaskanego jachtu przepłynąć ocean i ocalić mężczyznę swojego życia.

REŻYSERIA:
Baltasar Kormakur („Everest”, „Kontrabanda”, „Agenci”, „101 Reykjavik”)

OBSADA:
Shailene Woodley („Niezgodna”, „Gwiazd naszych wina”, „Spadkobiercy”, „Wielkie kłamstewka” - serial)
Sam Claflin („Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”, „Królewna Śnieżka i Łowca”, „Zanim się pojawiłeś”, „Love, Rosie”, „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”), Jeffrey Thomas („Hobbit: Niezwykła podróż”, „Światło między oceanami”)

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP