Trwa ładowanie...

Putin poprawił scenariusz, ''otworzył nam drzwi Rosji''

Putin poprawił scenariusz, ''otworzył nam drzwi Rosji''Źródło: AFP
d17bzy2
d17bzy2

W Rosji trwają zdjęcia do filmu "Rasputin", w którym tytułową rolę kreuje francuski gwiazdor filmowy Gerard Depardieu. Jak twierdzi aktor, poprawki do scenariusza filmowego wprowadził sam premier Rosji Władimir Putin. Depardieu dodał również, że Putin "otworzył drzwi Rosji i Sankt-Petersburga" dla potrzeb filmu.

Jak informują francuskie media, w kwietniu rozpoczęła się Rosji praca na planie filmowym francusko-rosyjskiej koprodukcji opowiadającej o życiu tajemniczego mnicha Grigorija Rasputina, szarej eminencji na dworze ostatniego cara Rosji Mikołaja II.

Jak pisze "Le Figaro", Depardieu marzył od wielu lat o tym, by zagrać tajemniczą postać rosyjskiego zakonnika. Aby upodobnić go do mnicha, charakteryzatorzy dodali aktorowi długą, gęstą brodę.

- Czuję się bardzo bliski tej postaci historycznej, jej wybryków i skłonności do przesady - powiedział gazecie odtwórca tytułowej roli. - Rasputin jest mistykiem, który oscyluje między świętością a szaleństwem. Granica jest cienka - twierdzi Depardieu.

d17bzy2

Dodał, że literatura rosyjska pasjonuje go od zawsze i że dorastał czytając dzieła Dostojewskiego, Tołstoja, Puszkina i Gogola.

W rozmowie z "Le Figaro" aktor wyjawił, że zwrócił się osobiście do premiera Putina o "pomoc" w pracy nad realizacją filmu. - Opowiedziałem mu o swoim pragnieniu nakręcenia filmu o Rasputinie. Putin przeczytał scenariusz, naniósł kilka poprawek. Przede wszystkim jednak, otworzył nam drzwi Rosji i Sankt-Petersburga. Dostaliśmy wyjątkową zgodę na kręcenie zdjęć w pałacu carskim w Carskim Siole i pałacu Jusupowa - powiedział gazecie Depardieu.

Większość scen do filmu w reżyserii Josee Dayan ma powstać w dawnej carskiej stolicy - Sankt-Petersburgu. Niektóre plenery powstały też na dalekiej rosyjskiej Północy, w okolicach Archangielska.

W rolę cara Mikołaja II wcielił się rosyjski aktor Władimir Maszkow, a postać żony tego władcy, Aleksandrę odtwarza znana francuska aktorka Fanny Ardant.

d17bzy2

"Rasputin" ma być gotowy przed końcem tego roku. Wejdzie on w Rosji na ekrany kinowe, a we Francji pokaże go publiczny kanał, France 3, współproducent filmu.

Otoczony sławą mistyka i uzdrowiciela Grigorij Rasputin był jedną z najbardziej wpływowych postaci na dworze ostatniego cara Rosji Mikołaja II. Zginął zamordowany w grudniu 1916 roku przez grupę arystokratów, zbuntowanych przeciw jego wpływowi na władcę.

** [

FILM.WP.PL NA TWOJEJ ŚCIANIE. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )**

d17bzy2

** [

PAMIĘTACIE MAŁĄ NEL? NIE ZGADNIECIE KIM JEST DZISIAJ ]( http://film.wp.pl/co-slychac-u-malej-nel-6025274957063297g )**

** [

ZOBACZ JAKI FILM ZNA KAŻDY POLAK! ]( http://film.wp.pl/jaki-polski-film-obejrzalo-najwiecej-widzow-6025274942079617g )**

** [

ALE SCHUDŁY! TE GWIAZDY KIEDYŚ WYGLĄDAŁY FATALNIE! ]( http://teleshow.wp.pl/te-gwiazdy-w-sama-pore-wziely-sie-za-siebie-6026603049555073g )**

**[

WSTYDLIWA PRZESZŁOŚĆ KUBY WOJEWÓDZKIEGO ]( http://teleshow.wp.pl/wstydliwa-przeszlosc-kuby-wojewodzkiego-6021644318356609g )**

d17bzy2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17bzy2