Trwa ładowanie...

Rambo to przy nich dziecko

Share
Rambo to przy nich dziecko
Źródło: Mateusz Skalski
d118nut

W Warszawie ruszyły zdjęcia do "Ostatniej akcji" - pełnometrażowego debiutu Michała Rogalskiego. Autorami scenariusza są Michał Rogalski, zwycięzca polskiej edycji konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill 2008 (za tekst "Letnie przesilenie") i Krzysztof Rak.

"Ostatnia akcja" to - jak mówią twórcy - komedia sensacyjna z ważnym aspektem społecznym, poruszająca sprawę bohaterskiego mitu i jego konfrontacji z wzorcami zachowań młodego pokolenia.

d118nut

Historia opowiadana przez Rogalskiego i Raka to przeniesiona w realia współczesnej Warszawy żartobliwa wariacja na temat "Złego" Tyrmanda, serii "Życzenie śmierci" i "Ocean's 11". Oto wnuk Zygmunta Zubera dostaje cięgi od ludzi mecenasa Szaro (Piotr Fronczewski) - szarej eminencji przestępczej stolicy. Dziadek Zygmunt (Jan Machulski), zirytowany bierną postawą policji, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

Skrzykuje niedobitki dawnego powstańczego oddziału i wypowiada wojnę mecenasowi Szaro, obmyślając skomplikowaną intrygę, w wyniku której złoczyńca ma trafić za kratki.

Obsada "Ostatniej akcji" to prawdziwa parada znakomitości polskiego kina. Obok wspomnianych Jana Machulskiego i Piotra Fronczewskiego, występują: Alina Janowska, Barbara Krafftówna, Marian Kociniak, Lech Ordon, Wojciech Siemion, Małgorzata Potocka i Artur Dziurman.

Wspomagają ich aktorzy młodszego pokolenia - Antoni Pawlicki ("Z odzysku") i Karolina Gorczyca ("Korowód"). Zdjęcia realizowane są na terenie Warszawy i potrwają do 30 lipca. Producentem "Ostatniej akcji" jest Studio Filmowe Zebra.

Koproducenci to Telewizja Polska, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Non Stop Film. Projekt został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

d118nut

Podziel się opinią

Share
d118nut
d118nut