"Prawdziwy do szpiku kości". Film, jakiego w Polsce jeszcze nie było

Przez ćwierć wieku armia, ukochana jednostka GROM, była jedyną rodziną Maksa. Bez niej życie traci sens. Jednak, gdy mężczyzna w rodzinnym miasteczku trafi w sam środek wojny gangów, to szybko odnajdzie nowy cel w życiu. Archetyp Johna Rambo powraca w polskim filmie pt. "Diabeł".

Eryk Lubos w filmie "Diabeł"
Eryk Lubos w filmie "Diabeł"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Opublikowany w sieci przed miesiącem zwiastun filmu "Diabeł" spotkał się ze sporym zainteresowaniem widzów, którzy w pierwszej kolejności zwracali uwagę na mocną rolę Eryka Lubosa. Z materiałów przesłanych przed dystrybutora wynika, że aktor spędził blisko dwa lata w środowisku wojskowym, by stworzyć wiarygodną postać oficera sił specjalnych. Efektem jest interesujący, "prawdziwy do szpiku kości", portret współczesnego polskiego żołnierza – weterana.

Postać Maksa kształtowała się podczas spotkań z weteranami Jednostki Wojskowej GROM. Robert Ziębiński, autor scenariusza, przez ponad dwa lata prowadził rozmowy z żołnierzami, słuchając historii o tym, jak wygląda "życie po armii". Tak zrodził się Maks "Diabeł" Achtelik – żołnierz wyrzucony ze służby w niejasnych okolicznościach, który w życiu kieruje się swoistym kodeksem honorowym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Diabeł | Oficjalny zwiastun | W kinach od 29 listopada

"Kiedy okazało się, że gatunkowy schemat samotnika mieszkającego w dziczy ma swoją genezę w faktach (wielu żołnierzy rzeczywiście wybiera po służbie życie z dala od cywilizacji i systemu), opowieść zaczęła układać się sama" – twierdzi autor scenariusza.

W przeciwieństwie do Johna Rambo, Maks nie działa w pojedynkę, nie jest samotnym mścicielem. Jest wspierany przez zaangażowaną w życie społeczne przyjaciółkę (Paulina Gałązka), byłego dowódcę z oddziału w JW GROM (Aleksandra Popławska) oraz wiernego owczarka – Sukę, także wojskowego weterana.

"Diabeł"
"Diabeł"© Materiały prasowe

"Diabeł" jest kinową produkcją. Jej premiera została zaplanowana na 29 listopada. Ciekawe, jak film akcji poradzi sobie w przedświątecznym okresie. Listopad może się zresztą okazać najlepszym w tym roku miesiącem w polskich kinach. Na ekranach zobaczymy wówczas "Listy do M. Pożegnania i powroty", "Prawdziwy ból", "Konklawe", "Gladiatora II", "Paddingtona w Peru", "Vaianę 2".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o hitowej polskiej komedii "Rozwodnicy" na Netfliksie, zastanawiamy się, czy Demi Moore dostanie Oscara, czy Złotą Malinę za "Substancję" i zdradzamy, co dzieje się na planach filmów i seriali. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Film
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)