Trwa ładowanie...
d2qd6sh
27-01-2011 18:03

Reżyser nowego Bonda stawia na ekologię

d2qd6sh
d2qd6sh

Ekotrend opanował Hollywood. Nawet niektóre filmy produkowane są w sposób przyjazny dla środowiska. Tak powstała "Para na życie" w reżyserii Sama Mendesa, który przymierza się do realizacji nowego obrazu o przygodach Jamesa Bonda.

Romantyczna opowieść o młodych rodzicach, którzy poszukują swojego miejsca na ziemi, powstawała z niezwykłą dbałością o środowisko. Podczas produkcji korzystano z alternatywnych źródeł energii - 49 procent odpadów poddano recyklingowi i kompostowaniu, a także znacznie zredukowano emisję dwutlenku węgla. Inicjatywę podchwycili aktorzy i członkowie ekipy, zaopatrując się w produkty przyjazne dla środowiska, a elementy planów zdjęciowych oraz rekwizyty oddano organizacjom typu Build the Green lub przeznaczono do wykorzystania przy innych filmach.

- Reakcja ekipy była wspaniała - zdradziła Jo Winkler-Ioffreda, producentka i propagatorka ekologicznego podejścia. - Ludzie troszczą się o środowisko i zdają sobie sprawę, jak ważne jest to, żeby podejmować działanie we własnym zakresie. Mam nadzieję, że przy następnej okazji postarają się wprowadzić w życie przynajmniej część rozwiązań, jakie wdrożyliśmy przy produkcji "Pary na życie".

"Para na życie" Sama Mendesa trafi do kin 11 lutego. W rolach głównych występują John Krasinski i Maya Rudolph.

d2qd6sh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qd6sh