Trwa ładowanie...
d1o9pe7
Aktualności

Robert Downey Jr. najlepiej zarabiającym aktorem na świecie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Downey Jr. najlepiej zarabiającym aktorem na świecie
d1o9pe7

*Robert Downey Jr. znalazł się na szczycie notowania najlepiej zarabiających aktorów w ciągu ostatnich 12 miesięcy.*

Magazyn "Forbes" przygotował zestawienie gwiazd kina, które między czerwcem 2014 a czerwcem 2015 roku najbardziej się wzbogaciły.

Pierwszą dziesiątkę zdominowali mężczyźni. Sześciu z nich to Amerykanie, a trzech bollywoodzcy artyści: Amitabh Bachchan, Salman Khan i Akshay Kumar. Dziesiątkę uzupełnia Jacie Chan.

d1o9pe7

Robert Downey Jr., czyli filmowy Iron Man, może poszczycić się dochodem 80 milionów, co plasuje go na szczycie listy najlepiej zarabiających aktorów. Okrągłą sumę przyniósł mu udział w obrazach Marvela.

Oczko niżej znalazł się Jackie Chan z zarobkiem 50 milionów dolarów w ciągu roku. Aktor bogaci się głównie na chińskich interesach.

Podium zamyka Vin Diesel z 47 milionami dolarów, które zdobył, grając w przeboju "Szybcy i wściekli 7". Ostatni obraz z serii z udziałem Paula Walkera zarobił 1,5 miliarda dolarów.

d1o9pe7

Na czwartej pozycji znalazł się Bradley Cooper, na którego konto wpłynęło 41,5 miliona dolarów, głównie za sprawą występu w dramacie "Snajper".

Top 5 zamyka Adam Sandler z dochodem wysokości 41 milionów dolarów, co zawdzięcza m.in. lukratywnemu kontraktowi z Netfliksem.

d1o9pe7

Podziel się opinią

Share
d1o9pe7
d1o9pe7