Trwa ładowanie...

Roman Gutek nagrodzony przez Europa Cinemas

Roman Gutek nagrodzony przez Europa CinemasŹródło: Gutek Film
d3ureet
d3ureet

Stowarzyszenie Europa Cinemas, skupiające 1057 kin studyjnych w 599 miastach w 64 krajach, przyznało swoje coroczne nagrody. Tytuł Przedsiębiorcy roku otrzymał Roman Gutek.

Europa Cinemas nagrodziła Gutka za nieustające starania w uruchamianiu nowych projektów filmowych. W uzasadnieniu nagrody podkreślono znaczenie kina Muranów i założonej w 1994 roku firmy dystrybucyjnej Gutek Film w upowszechnianiu kultury filmowej w Polsce i udostępnianiu polskim widzom kina artystycznego. Doceniono także inicjatywę Mały Gutek upowszechniającą ambitną animację dla dzieci.

Europa Cinemas zwraca również uwagę na to, że Gutek jest twórcą i dyrektorem artystycznym MFF Nowe Horyzonty, który w ciągu ledwie dekady stał się największym festiwalem filmowym w kraju. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty pokazuje najważniejsze filmy festiwalu w ramach projektu Nowe Horyzonty Tournée i wprowadza je do regularnej dystrybucji kinowej. Nową inicjatywą SNH jest American Film Festival, którego druga edycja, bardzo dobrze oceniona przez widzów i media, odbyła się w listopadzie we Wrocławiu.

To nie pierwsza nagroda Europa Cinemas, która trafiła w ręce Romana Gutka. W 2004 roku warszawskie Kino Muranów zostało nagrodzone za najlepsze programowanie.

Nagroda zostanie wręczona Romanowi Gutkowi 18 grudnia w kinie Muranów podczas uroczystej premiery filmu "Człowiek z Hawru" w reżyserii Aki Kaurismäkiego, dystrybuowanego od 6 stycznia 2012 przez Gutek Film.

d3ureet

Nagrodę dla najlepiej zaprogramowanego kina otrzymało w tym roku kino Abaton w Hamburgu, zaś nagroda za działania dla młodej publiczności powędrowała do Glasgow Film Theatre, Dundee Contemporary Arts oraz Filmhouse w Edinburghu. Stowarzyszenie Europa Cinemas skupia obecnie nie tylko kina w Europie, lecz również w Azji, Ameryce Środkowej i Afryce.


**[

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )*
*
[

Co słychać u Kasi z "13 posterunku"? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**


**[

Pamiętacie Witię z "Samych swoich"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )**

d3ureet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ureet