Trwa ładowanie...

Rozpoczyna się 50. Krakowski Festiwal Filmowy

Rozpoczyna się 50. Krakowski Festiwal Filmowy
d23ed2k
d23ed2k

Dziś rozpoczyna się 50. Krakowski Festiwal Filmowy. Ogółem w trzech festiwalowych konkursach wystartuje 89 filmów dokumentalnych, animowanych i fabularnych. Będą rywalizować o Złoty Róg (międzynarodowy konkurs filmów dokumentalnych), o Złotego Smoka (międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych) oraz o Złotego Lajkonika (konkurs polski). Zwycięzców festiwalu poznamy 6 czerwca.

Poniżej prezentujemy pełną listę filmów biorących udział w Konkursie Polskim.

Filmy dokumentalne:

  • Magda, miłość i rak w reżyserii Aliny Mrowińskiej
  • Warszawa do wzięcia w reżyserii Karoliny Bielawskiej i Julii Ruszkiewicz
  • Co ja tu robię w reżyserii Janusza Andermana
  • Ucieknijmy od niej w reżyserii Marcina Koszałki
  • Zawód. Podróżnik na południe w reżyserii Dariusza Pawelca
  • W drodze w reżyserii Leszka Dawida
  • Marysina polana w reżyserii Grzegorza Zaricznego
  • 10 lat do Nashville w reżyserii Katarzyny Trzaski
  • Pogodna w reżyserii Renaty Gabryjelskiej
  • Pomału w reżyserii Tomasza Wolskiego
  • Poza zasięgiem w reżyserii Jakuba Stożka
  • Takie życie... w reżyserii Daniela Zielińskiego
  • Seans w kinie Tatry w reżyserii Igora Chojny
  • Deklaracja nieśmiertelności w reżyserii Marcina Koszałki
  • Czwarty człowiek w reżyserii Krzysztofa Kasiora
  • Viva Maria! w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej
  • Przyrzeczona w reżyserii Lesława Dobruckiego
  • H2O w reżyserii Tomasza Wolskiego
  • Inwentaryzacja w reżyserii Pawła Łozińskiego
  • Kres świata w reżyserii Mateusza Skalskiego

Filmy fabularne:

  • Ciemnego pokoju nie trzeba się bać w reżyserii Kuby Czekaja
  • Co mówią lekarze w reżyserii Michała Wnuka
  • Hanoi – Warszawa w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz
  • Moja biedna głowa w reżyserii Adriana Panka
  • Real w reżyserii Rafała Samusika
  • Wyłączność w reżyserii Krzysztofa Szota
  • Pod wiatr nie popłynie słodki zapach kwiatów w reżyserii Leszka Korusiewicza

Filmy animowane:

  • Kinematograf w reżyserii Tomasza Bagińskiego
  • Esterhazy w reżyserii Izabeli Plucińskiej
  • Danny Boy w reżyserii Marka Skrobeckiego
  • Millhaven w reżyserii Bartka Kulasa
  • Charon Taxi w reżyserii Joanny Wójcik
  • Wyspa gibonów w reżyserii Małgorzaty Bosek

W Międzynarodowym Konkursie Filmów Dokumentalnych zaprezentowane zostaną 4 filmy polskie:

  • Na północ od Kalabrii w reżyserii Marcina Sautera
  • Dwa Rembrandty w ogrodzie w reżyserii Jerzego Śladkowskiego
  • Ucieknijmy od niej w reżyserii Marcina Koszałki
  • Marysina polana w reżyserii Grzegorza Zaricznego

W Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych udział weźmie 6 filmów polskich:

  • Inwentaryzacja w reżyserii Pawła Łozińskiego
  • H2O w reżyserii Tomasza Wolskiego
  • Poza zasięgiem w reżyserii Jakuba Stożka
  • Hanoi – Warszawa w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz
  • Kinematograf w reżyserii Tomasza Bagińskiego
  • Millhaven w reżyserii Bartka Kulasa
d23ed2k

Zobacz także:

**[

LEGENDARNA KUSICIELKA. O KIM MOWA? ]( http://film.wp.pl/mezczyzni-padaja-jej-do-stop-o-kim-mowa-6025282670335105g ) * *[

PIERWSZE PIERSI POLSKI ]( http://film.wp.pl/top-10-najbardziej-obfitych-biustow-polskich-aktorek-6025282550993537g ) * *[

WSTYDLIWE WPADKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/10-filmow-ktorych-sie-wstydza-6025282273682561g ) * *[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://aleseriale.pl/gid,6625,img,233038,fototemat.html ) **

d23ed2k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23ed2k