Trwa ładowanie...
d7rwtac

Rupert Grint

Najnowsze informacje
4.5
(802 głosy)
Oceń:
d7rwtac

Jeden z najsłynniejszych rudzielców w show-biznesie. Popularność przyniosła mu rola Rona Weasleya, oddanego przyjaciela głównego bohatera w słynnym cyklu ekranizacji bestsellerowych powieści o Harrym Potterze.

Urodził się 24 sierpnia 1988 roku w Stevenage w hrabstwie Hertfordshire w Wielkiej Brytanii. Jest najstarszym z piątki rodzeństwa – ma jednego brata i trzy siostry. Zanim zadebiutował na ekranie, jego jedynym doświadczeniem z grą aktorską był udział w szkolnym przedstawieniu. Bardzo zależało mu na roli Rona, którego świetnie znał, jako wierny czytelnik serii książek J.K. Rowling, a serca agentów przeprowadzających casting podbił dzięki bardzo oryginalnemu pomysłowi. Podczas przesłuchania wykonał ułożony przez siebie utwór hip-hopowy dotyczący postaci, którą miał zagrać, wyjaśniający jak bardzo chciałby dostać tę rolę i przekonujący do wyboru właśnie jego kandydatury. Jak wiadomo, determinacja zdolnego dwunastolatka opłaciła się.

Jego debiutem na ekranie i zarazem pierwszym zmierzeniem się z postacią Rona była przebojowa, pierwsza część przygód słynnego bohatera – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” w reżyserii Chrisa Columbusa (2001). Występ przyniósł młodemu gwiazdorowi pierwsze, ważne laury: Young Artist Award i specjalną Satellite Award.

Do tej pory powtórzył tę rolę aż pięciokrotnie, pojawiając się na planie kolejnych części przygodowej superprodukcji fantasy: „Harry Potter i Komnata Tajemnic” Chrisa Columbusa (2002), „Harry Potter i więzień Azbakanu” Alfonso Cuaróna (2004), „Harry Potter i Czara Ognia” Mike’a Newella (2005) oraz „Harry Potter i Zakon Feniksa” (2007) i „Harry Potter i Książę Półkrwi” Davida Yatesa (2009).

Aktualnie realizowany jest film, będący ostatnim, dwuczęściowym ogniwem cyklu. Premiera „Harry’ego Pottera i Insygniów Władzy”, z niezmiennym udziałem Daniela Radcliffe’a jako tytułowego bohatera, Ruperta Grinta jako Rona i Emmy Watson w roli Hermiony, planowana jest na 2010 (I część) i 2011 rok (II część).

W międzyczasie Rupertowi udało się, przynajmniej częściowo uwolnić od postaci Rona, dzięki kilku występom w filmach zupełnie nie powiązanych z tamtym cyklem.

W 2006 roku z powodzeniem zagrał pierwszoplanową rolę w brytyjskiej komedii „Nauka jazdy” Jeremy’ego Brocka, gdzie partnerował m.in. Laurze Linney i Julii Walters, a w 2009 roku został jedną z gwiazd brytyjskiego thrillera „Cherrybomb” oraz brytyjsko-francuskiej komedii akcji „Wild Target” Jonathana Lynna, z Emily Blunt i Rupertem Everettem.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7rwtac
d7rwtac
d7rwtac