Trwa ładowanie...
saint laurent

"Saint Laurent": Polski zwiastun

Share
"Saint Laurent": Polski zwiastun
Źródło: ons.pl
d1j5k36

Już 12 grudnia polscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć obraz, który w tym roku znalazł się w elitarnym gronie nominowanych do Złotej Palmy festiwalu filmowego w Cannes. *"Saint Laurent" to filmowa biografia słynnego projektanta mody, którego życie pełne było kontrowersji, eksperymentów i łamania tabu. Prezentujemy oficjalny polski zwiastun tej produkcji.*

Wystawna biografia legendarnego projektanta mody Yves Saint Laurenta. W roli tytułowej wystąpił Gaspard Ulliel, znany zarówno z ról romantycznych kochanków („Bardzo długie zaręczyny”), jak i psychopatycznych morderców („Hannibal. Po drugiej stronie maski”). Aktorowi partnerują – znany z „Marzycieli” Louis Garrel jako Jacques de Bascher, natchnienie i współpracownik wielkiego projektanta oraz Léa Seydoux, gwiazda allenowskiego „O północy w Paryżu” i nagrodzonego w ubiegłym roku Złotą Palmą w Cannes „Życia Adeli – Rozdział 1 i 2”.

Akcja filmu Bertranda Bonello koncentruje się na 10 latach z bogatej biografii Francuza, obejmując okres od 1965 do 1976 roku. To czas jego największych sukcesów w karierze, a jednocześnie czas największych porażek w życiu osobistym.

d1j5k36

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j5k36
d1j5k36