Trwa ładowanie...

''Sponsoring'': Juliette Binoche na polskiej premierze - relacja [wideo]

''Sponsoring'': Juliette Binoche na polskiej premierze - relacja [wideo]Źródło: AFP
d17zfij
d17zfij

W warszawskich Złotych Tarasach odbyła się polska premiera "Sponsoringu" Małgośki Szumowskiej z Juliette Binoche, Andrzejem Chyrą, Anais Demoustier i Joanną Kulig w rolach głównych.

Film ten będą mogli zobaczyć widzowie w ponad 30 krajach na całym świecie. Niestety, w kilku z nich został ocenzurowany, a Chiny w ogóle nie zgodziły się na jego projekcję. Tematem "Sponsoringu" jest seks studentek za pieniądze.

"Nie chciałam zrobić filmu o prostytucji. To raczej film o emocjach. O potrzebie bliskości. O tym, że konsumpcjonizm wyzwala w nas takie a nie inne potrzeby" - tłumaczy Małgorzata Szumowska. Film opowiada o dziennikarce eleganckiego pisma dla kobiet, która ma za zadanie zrobić materiał o problemie sponsoringu wśród młodych kobiet.

Zobacz naszą relację z premiery i konferencji prasowej "Sponsoringu":

Anna wiedzie dostatnie życie, jest inteligentna, spełniona, piękna. Ma męża, poukładane mieszczańskie życie i karierę w rozkwicie. Na bohaterki swojego reportażu patrzy z góry. "Spotkanie z Alicją i Charlotte bardzo wiele w niej zmieni i podda w wątpliwość słuszność podejmowanych przez nią decyzji. Anna zaczyna dostrzegać obłudę swojego życia. To spotkanie jest pierwszym elementem pewnego procesu, który mogą obserwować widzowie" - opowiada Binoche.

d17zfij

**[

]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28462/akpa20120207_sponsoring_ae_2054.jpeg )**

Bohaterki reportażu Anny to dwie dziewczyny, które finansują swoją edukację prostytuując się. Ale prócz materialnych korzyści czerpią z tego realną przyjemność. Film Szumowskiej jednak nie idealizuje ich postaw, ale też nie stawia ich w pozycji ofiary. W role kobiet poszukujących wsparcia męskiego portfela wcielają się: Joanna Kulig i Anais Demoustier.

d17zfij

**[

]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28462/akpa20120207_sponsoring_ae_2127.jpeg )**

Dla młodych aktorek były to role bardzo trudne do zagrania, gdyż dużo jest w nich seksu i przemocy. Sceny erotyczne w filmie są realne i bardzo naturalistyczne. "Nie chciałam seksu, jak z filmu. Chciałam, by był on do cna prawdziwy. Rzeczywisty. Nie wszystkim się to podoba" - mówi Szumowska.

**[

]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28462/akpa20120207_sponsoring_ae_2497.jpeg )**

d17zfij

Film we Francji, gdzie miał już swoją premierę, bardzo podzielił media. Lewicowe i bardziej liberalne zachwyciły się jego otwartością, feminizmem i odważnym ujęciem tematu. Prawicowe i konserwatywne przylepiły mu łatkę "soft porno" demoralizującego widza.

**[

]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28462/akpa20120207_sponsoring_ae_2405.jpeg )**

Warszawska premierowa publiczność przyjęła film entuzjastycznie. Wśród oklaskujących najnowszy obraz Szumowskiej była między innymi Katarzyna Figura, Marek Koterski, Magda Cielecka, Robert Kupisz, Marzena Rogalska, Natalia Lesz i Tomasz Ossoliński.

d17zfij

**[

]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28462/akpa20120207_sponsoring_ae_2430.jpeg )**

Przybyli goście zachwycali się też gwiazdą premierowego wieczoru i odtwórczynią głównej roli: Julitte Binoche, która pojawiła się ubrana w klasyczne czarne spodnie i białą bluzkę. Aktorka nawet w tak skromnym zestawieniu błyszczała na tle innych gości.

Premiera filmu w polskich kinach zaplanowana jest na 17 lutego.

d17zfij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17zfij